Za vykradnutie auta hrozia Bratislavčanovi až tri roky väzenia

Až trojročný pobyt za mrežami hrozí 38-ročnému Bratislavčanovi Róbertovi H., ktorý sa v stredu (21.10.) vlámal v Bratislave do auta a ukradol z neho zimnú vestu s takmer 4000 eurami. Z miesta činu odišiel.

Ilustračný obrázok k článku Za vykradnutie auta hrozia  Bratislavčanovi až tri roky väzenia
Zdroj: TASR

Polícia ho však chytila a obvinila z prečinu krádeže. Informoval o tom dnes bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

„Menovaný doposiaľ neznámym spôsobom prekonal uzamykací mechanizmus na dverách vozidla a z jeho vnútorných priestorov odcudzil zimnú vestu, vo vnútornom vrecku ktorej sa nachádzala finančná hotovosť vo výške 3883 eur a z miesta odišiel,“ opísal Szeiff.

Na vykradnutom aute sa spustil alarm, ktorý privolal jeho vodiča. Ten udalosť polícii oznámil. Policajti zistili, že páchateľ z miesta činu odišiel na aute, ktoré neskôr spozorovala policajná hliadka. Vodič tohto vozidla sa pokúšal polícii ujsť, ale neúspešne.

„Na osobnej slobode boli následne v súlade so zákonom na mieste obmedzení hliadkou Policajného zboru vyššie uvedený obvinený, ako aj 49-ročný vodič unikajúceho motorového vozidla,“ doplnil Szeiff.

Oboch podľa neho eskortovali na príslušný útvar Policajného zboru. „Poverený príslušník vec realizuje v tzv. super rýchlom konaní,“ uzavrel Szeiff.

Zdroj: TASR