Rôzne

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave má staronového rektora a štyri prorektorky

V Malej sále Slovenskej filharmónie sa dnes uskutoční slávnostná inaugurácia rektora a prorektoriek Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Do najvyššej funkcie bude opäť uvedený Stanislav Stankoci, ktorý je na čele VŠVU od roku 2011.

Ilustračný obrázok k článku Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave má staronového rektora a štyri prorektorky
Zdroj: TASR

Po zvolení Akademickým senátom VŠVU plným počtom 21 hlasov a následnom tohtoročnom menovaní prezidentom SR Andrejom Kiskom nastupuje Stankoci do druhého funkčného obdobia, ktoré potrvá do januára 2019.

„Počas jeho pôsobenia vo funkcii rektora si VŠVU posilnila postavenie medzi umeleckými vysokými školami a stala sa otvorenou a dynamickou vzdelávacou inštitúciou. Pozitívne výsledky sa prejavujú predovšetkým v kvalite výučby, umeleckej a výskumnej činnosti, grantovej činnosti a intenzívnej akademickej projektovej činnosti, prostredníctvom ktorej sa rozvíja technologická infraštruktúra. Jej prvoradým cieľom je zabezpečenie kvalitného vzdelávacieho procesu pre študentov a úspešné uplatnenie jej absolventov v praxi,“ uviedla PR manažérka VŠVU Nina de Gelder.

Podľa nej VŠVU venuje zvýšenú pozornosť prezentáciám svojej rozsiahlej činnosti smerom k odbornej aj širokej verejnosti. Svojimi akademickými, umeleckými a výskumnými aktivitami sa úspešne integruje do európskeho umelecko-vzdelávacieho priestoru a pozitívne ovplyvňuje kultúrno-spoločenskú sféru.

Spolu s rektorom budú inaugurované štyri prorektorky: pre výskum a umeleckú činnosť Bohunka Koklesová, pre grantovú a projektovú činnosť Sylvia Jokelová, pre štúdium Jana Hojstričová a prorektorkou pre zahraničie sa stane Nina de Gelder.

Foto: Na snímke vľavo rektor Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave Stanislav Stankoci.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM