Martin Zvolensky Hokej

Vyrovnané

Belasí neuspeli ani v 6. zápase štrvťfinále. Trenčín odvrátil ďalší z mečbalov Bratislavčanov, a tak sa séria sťahuje opäť do hlavného mesta.

Slovan začal v Trenčíne aktívne a už po dvoch minútach hry otvoril skóre Buc, ktorý sa najlepšie zorientoval pred Kováčom – 0:1. Domácim stačili na vyrovnanie necelé štyri minúty, keď Tybor dorazil za Konrádov chrbát strelu Tvrdoňa a potrestal tak vylúčenie Rulliera. Hokejovejšia Dukla sa mohla ujať vedenia v 11. minúte, no Konrád veľkú šancu Gašparoviča zneškodnil. O minútu na to však už bol prikrátky na tvrdú strelu Mikulu, ktorý po druhý raz rozjasal vypredaný trenčiansky štadión – 2:1. V rozpätí medzi 13. a 15. minútou pomohli obom gólmanom žŕdky, najprv Kováčovi po strele Jackmana a následne aj Konrádovi pri pokuse Tybora. V 19. minúte sa už ale skóre zmenilo, keď brankárovi belasých prekĺzla pomedzi betóny strela Hrušku – 3:1.         Ani v druhej tretine domáci nepoľavili v tlaku, znepríjemňovali hosťom rozohrávku a tí robili pod tlakom chyby. Štvrtý gól Dukly prišiel v 29. minúte, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Tybor a vyhnal Konráda z brány – 4:1. Jeho náhradník Pavol Rybár sa ani poriadne nestihol zoznámiť s ľadom a inkasoval z hokejky Naurova – 5:1. Hosťujúca striedačka zareagovala oddychovým časom, čím pribrzdila rozlet domáceho tímu. Slovanisti sa postupne osmelili a v 39. minúte Jackman tvrdou strelou znížil, no 25 sekúnd pred druhou sirénou Jánoš zaskočil Rybára gólom do šatne – 6:2.       V záverečnom dejstve sa zápas už len dohrával, keď si Trenčín strážil svoj pohodlný náskok a hostia neprejavili vážnejšie úsilie o skorigovanie nepriaznivého stavu. Stretnutie ešte okorenila bitka Preisingera s Naurovom v štýle zámorskej NHL, teda s vopred zhodenými rukavicami i prilbami. Vzápätí chcel svoje bitkárske zručnosti ukázať aj Rullier, no trenčiansky hráč jeho výzvy na súboj neopätoval. Bodku za zápasom dal v 54. minúte Róbert Huna, ktorý v oslabení upravil na konečných 6:3. V stredu majú Slovanisti poslednú šancu získať štvrté víťazstvo a postúpiť do ďalších ligových bojov. Dúfajme, že sa im to na domácom ľade podarí

Dukla Trenčín – Slovan Bratislava 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)       Góly: 6. Tybor (Tvrdoň, Hruška), 12. Mikula (Jánoš, Ďuriš), 19. Hruška (Jánoš, Mikula), 29. Tybor (Hruška, Tvrdoň), 30. Naurov (Melichárek, Koložváry), 40. Jánoš – 3. Buc (Skokan, Bulík), 39. Jackman (Lipiansky, Kapuš), 54. Róbert Huna. Rozhodovali: J. Konc, Kubuš – Gajan, Orolin, vylúčení: 8:13 na 2 min, navyše: Rullier a Bohunický (obaja Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, Rullier 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 6150 divákov (vypredané).       Stav série: 3:3

Zostavy:       HC Slovan Bratislava:       Konrád (29. Pavol Rybár) – Jackman, Hájek, Cartelli, Jendek, Rullier, Bohunický, Preisinger, Trška – Bakoš, Nedorost, Hujsa – Uram, Kapuš, Lipiansky – Skokan, Bulík, Buc – R. Huna, Hudáček, Ri. Huna       Dukla Trenčín:       Kováč – Sekeráš, Bednár, Hruška, Trefný, Chovan, Tomko, Jarábek, Daňo – Pardavý, Blatný, Kopecký – Tybor, Gašparovič, Tvrdoň – Mikula, Ďuriš, Jánoš – Naurov, Koložváry, Melichárek