Adriana Banásová Správy

Vykoľajenie nákladného vlaku v Devínskej Novej Vsi poškodilo trať. Pracovníci ŽSR sa počas noci snažili sprejazdniť aspoň jednu koľaj

Na železničnej trati v bratislavskej Devínskej Novej Vsi, kde vykoľajenie nákladného vlaku včera popoludní poškodilo trať, by mala byť sprejazdnená aspoň jedna koľaj. Uviedla to hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Ilustračný obrázok k článku Vykoľajenie nákladného vlaku v Devínskej Novej Vsi poškodilo trať. Pracovníci ŽSR sa počas noci snažili sprejazdniť aspoň jednu koľaj
Zdroj: TASR

Na oprave trate podľa jej slov zamestnanci ŽSR pracovali pracovníci ŽSR od včerajších nočných hodín. Po vykoľajení vlaku sú poškodené dve výhybky a tiež geometria koľaje. „Na mieste bola preto okrem špeciálneho žeriava potrebná aj podbíjačka,“ informovala hovorkyňa ŽSR.

Momentálne je na trati výluka. Tá sa dotkne spojení do Rakúska, regionálnej dopravy na Záhorie i trás EuroCity vlakov na trase medzi Prahou a Budapešťou.

„Vlaky REx medzi Bratislavou a Viedňou budú až do odvolania premávať len medzi stanicami Devínska Nová Ves – Viedeň,“ informovala hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová.

EuroCity z Českej republiky skončia, resp. začnú svoju trasu v stanici Zohor, tie z Maďarska skončia, resp. budú vypravené z bratislavskej Hlavnej stanice.

Medzi Hlavnou stanicou a Devínskou Novou Vsou funguje náhradná autobusová doprava a medzi stanicami Devínska Nová Ves – Zohor náhradná kyvadlová doprava poschodovou elektrickou súpravou.

„Je samozrejme potrebné počítať s výrazným zdržaním,“ uviedla hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová.

Regionálna doprava v smere Záhorie – Bratislava bude začínať, resp. končiť svoju trasu v stanici Zohor. Na trase do hlavného mesta budú musieť cestujúci použiť náhradnú dopravu.

Na železničnej stanici v Devínskej Novej Vsi sa včera po 16.00 h vykoľajil nákladný vlak s poslednými troma vozňami. Nikto nebol zranený.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM