Samospráva

"Vybavovačky" odložte na inokedy. Niektoré miestne úrady dnes majú kratší pracovný čas

Pre výstrahy pred vysokými teplotami bude napríklad miestny úrad v Starom Meste otvorený do 13:00 hod.

Ilustračný obrázok k článku "Vybavovačky" odložte na inokedy. Niektoré miestne úrady dnes majú kratší pracovný čas
9
Galéria
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Mimoriadne horúce počasie má vplyv aj na pracovný čas miestnych úradov mestských častí v Bratislave. Niektoré z nich už v tejto súvislosti avizujú v pondelok jeho skrátenie. Teplota by sa podľa meteorológov mala v tejto deň vyšplhať na 33 až 34 stupňov Celzia.

Úradujú kratšie

Pre výstrahy pred vysokými teplotami bude napríklad miestny úrad v Starom Meste otvorený do 13:00 hod. „Počas nasledujúcich dní bude miestny úrad fungovať v normálnom režime. Prípadné zmeny zapríčinené kriticky vysokými teplotami občanom vopred oznámime,“ informuje mestská časť na svojej webovej stránke.

Pracovnú dobu skracuje aj Nové Mesto, miestny úrad bude občanom k dispozícii do 14:00 hod. Stránkové hodiny pre verejnosť sú skrátené aj na miestnom úrade v Podunajských Biskupiciach, a to do 15:00 hod.

Extrémy počasia

Pre Bratislavský kraj platí výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami predbežne od 13:00 do 19:00 hod. Teplota vzduchu by podľa meteorológov mala dosiahnuť 35 stupňov Celzia, na území Bratislavy 33 až 34 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uvádza SHMÚ.

Zároveň je v čase od 21:00 hod. do utorka (13. 8.) do 6:00 hod. vyhlásená výstraha prvého stupňa pred búrkami. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,“ upozorňuje SHMÚ.

Leto, horúčavy
9
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM