Rôzne Správy

Vodiči budú platiť na ďalších uliciach: Mesto chce rozšíriť PAAS o lokalitu v Ružinove

Hlavné mesto plánuje tento rok spustiť ďalšiu zónu regulovaného parkovania v bratislavskom Ružinove.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči budú platiť na ďalších uliciach: Mesto chce rozšíriť PAAS o lokalitu v Ružinove
Zdroj: Bratislava - Magistrát

Má ísť o lokalitu RU3 – Trávniky, ktorú ohraničujú ulice Ružinovská, Tomášikova, Prievozská a Bajkalská. Návrh projektu organizácie dopravy chce obyvateľom priblížiť v pondelok podvečer online.

Pripomienky je možné podávať do 18. februára. Informuje o tom na webovej stránke www.paas.sk, ktorá je venovaná projektu regulovaného parkovania.

„Projekt organizácie dopravy navrhuje vyznačenie parkovacích miest zaradených do regulovaného parkovania PAAS,“ približuje bratislavský magistrát s tým, že v regulovaných zónach bude možné parkovať len na vyznačených parkovacích miestach alebo parkovacích pásoch.

Občania sa môžu pýtať

Dopravný návrh je zároveň zverejnený na webe PAAS, obyvateľom bude predstavený o 17.00 h online s možnosťou kladenia otázok. Otázky a pripomienky k návrhu projektu bude možné posielať do 18. februára prostredníctvom e-mailovej adresy pripomienky@paas.sk.

Hlavné mesto tým chce nadviazať na zónu RU3 – Štrkovec, ktorú spustilo ešte vlani v októbri. Lokality Štrkovec a Trávniky majú následne tvoriť jednu PAAS zónu.

„To znamená, že PAAS parkovacie karty vydané pre lokalitu RU3 – Štrkovec budú platné aj v lokalite RU3 – Trávniky,“ podotýka magistrát.

PAAS v roku 2024 rozšíria

Starosta Ružinova Martin Chren na sociálnej sieti doplnil, že spustenie zóny regulovaného parkovania na sídlisku Trávniky sa blíži. S prácami na novom dopravnom značení, ale aj na stavebných úpravách, chcú začať na jar, keď to počasie dovolí.

Úpravami by sa mali napríklad „zachrániť“ niektoré existujúce parkovacie miesta, ktoré by inak nespĺňali normy, ale vzniknúť by mali aj nové.

„Viem, že väčšina obyvateľov už spustenie zóny netrpezlivo očakáva, lebo, logicky, po minuloročnom spustení zóny na Štrkovci sa síce parkovanie na tomto sídlisku zlepšilo, mnoho áut sa však presunulo do okolia,“ poznamenal Chren.

Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom roka 2022 v prvých troch zónach – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači.

Minulý rok k nim pribudli ďalšie lokality. Spustiť ďalšie nové zóny regulovaného parkovania plánuje hlavné mesto aj v roku 2024, a to v Dúbravke či Karlovej Vsi.

Ilustračné foto

VEREJNÉ STRETNUTIE K REZIDENTSKÉMU PARKOVANIU NA TRÁVNIKOCH Spustenie ďalšej ružinovskej zóny regulovaného parkovania,...

Posted by Martin Chren - starosta Ružinova on Monday, February 5, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479