han Rôzne

Voda napáchala ŠKODY, ale už sa pracuje: Vytopená nemocnica už je v plnej prevádzke

Ružinovská nemocnica v Bratislave funguje po minulotýždňovom vytopení bez obmedzení. Prevádzku sa podarilo spustiť do pôvodného stavu na ďalší deň doobeda.

Ilustračný obrázok k článku Voda napáchala ŠKODY, ale už sa pracuje: Vytopená nemocnica už je v plnej prevádzke
Zdroj: TASR

Vzniknuté škody sú malého rozsahu a aktuálne ich odstraňujú. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

„Škody na majetku UNB vznikli, niektoré sa odstraňujú, niektoré budú vyžadovať investíciu do budúcnosti, nejde však o škody veľkého rozsahu, keďže sa nám podarilo zabrániť škodám na strojno-technologických zariadeniach. Škody vyčíslené nie sú, keďže ešte nie sú kompletné sumy, ktoré boli vynaložené na sanovanie udalosti,“ ozrejmila.

Drobné komplikácie sú podľa nej spojené spojené s heliportom. Sú tam osadené najnovšie výťahy plné elektroniky, ktoré sú najcitlivejšie.

„V blízkej budúcnosti bude aj toto odstránené a nemocnica plne funkčná,“ doplnila.

Už to nechcú zažiť

Nemocnica podľa Kliskej hľadá riešenia, ktoré možno zapracovať do prevádzky, aby sa podobná situácia neopakovala. Deklaruje, že UNB sa snaží minimalizovať dosahy na nemocnicu, jej prevádzkyschopnosť a poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

„Okamžite zasadal krízový štáb nemocnice, z ktorého závery sa ďalej prehodnocujú, konzultujú s hasičským zborom a civilnou ochranou,“ priblížila.

Podotkla, že nemocnica dopláca na nefunkčnú a nedostatočnú kanalizáciu, ktorá nezvláda prívalové dažde dlhodobo a opakovane. „Nie je v možnostiach UNB investovať do majetku mestskej časti a vyriešiť nepostačujúcu kanalizáciu vo vlastnej réžii, aby sa dokázala vyhnúť podobným situáciám do budúcnosti,“ uviedla hovorkyňa.

Suterén polikliniky v nemocnici v bratislavskom Ružinove po intenzívnom daždi minulý týždeň zatopilo. Vytopené chodby zachytili videá na sociálnych sieťach. Podľa hlavného mesta boli dažde také intenzívne, že kanalizácia napriek pravidelnej údržbe vodu nestíhala odvádzať.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM