Adriana Banásová Šport

Víťazi Grand prix Slovakia už dorazili do cieľa! Oceňovania pretekárov sa zúčastnil aj Ivo Nesrovnal. Viete, na akom bicykli jazdí on?

Záverečná, slovenská etapa tretieho ročníka Vyšehradských cyklistických pretekov už pozná svojich víťazov. Zo 140 cyklistov, medzi ktorými sa počtom 30 zúčastnili aj naši slovenskí pretekári, nakoniec zvíťazil Čech Alois Kaňkovský.

Ilustračný obrázok k článku Víťazi Grand prix Slovakia už dorazili do cieľa! Oceňovania pretekárov sa zúčastnil aj Ivo Nesrovnal. Viete, na akom bicykli jazdí on?
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk

152 kilometrov „v sedle“

Podujatie odštartovalo dnes o 10-tej hodine ráno spred budovy Slovenského národného divadla. Napriek peknému počasiu a živej hudbe však bolo priaznivcov športu, ktorí prišli podporiť, iba „za hrsť“. „Prišiel som dnes, lebo sám jazdím na bicykli, hoci iba rekreačne. Navyše vidieť pretekárov naživo má omnoho väčšie „grády“, ako pozerať preteky v televízií,“ uviedol fanúšik Dušan.

V záverečnom medzinárodnom cyklistickom preteku si zmeralo sily 140 pretekárov z 24 tímov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska. Peletón si „odkrútil“ rovinatú trasu dlhú 152 kilometrov, ktorá viedla cez Bratislavu do Rusoviec, Čunova, k Vodnému dielu Gabčíkovo a späť.

Sláva víťazom, česť porazeným

Poslednú a teda štvrtú časť cyklistických pretekov zdolal v najlepšom čase 3:15:43 h Čech Alois Kaňkovský. „Jazdilo sa vo vysokom tempe, bolo veľa únikov. Našťastie máme v tíme mladých ťahúňov, ktorí úniky likvidovali,“ uviedol Kaňkovský. „Dojazd mi sedel. Pred poslednou zákrutou sa mi podarilo dostať sa pred Bašku a v cieľovej rovinke som už nemal problémy,“ dodal.

Druhé miesto patrilo Slovákovi tímu AWT Greenway Erikovi Baškovi. „Pred poslednou zákrutou som bol ešte na čele pelotónu. Trochu som viac pribrzdil, možno aj pod vplyvom pádu na včerajších pretekoch v Budapešti a Kaňkovský ma prešpurtoval. Som ale spokojný, upevnil som si postavenie v rebríčku UCI Europe. Najbližšie budem štartovať na pretekoch Paríž – Roubaix jazdcov do 23 rokov,“ prezradil.

Na treťom mieste skončil Jiří Hochmann z Českej republiky. Víťaz pretekov si odniesol finančnú prémiu 1455 eur, druhý Baška 725 eur.

Bicykel z Ameriky

Na podujatí ste si okrem pozerania športových výkonov mohli sami vyskúšať povoziť sa na bicykloch moderných alebo aj „retro“. A tak povediac trošku „retro“ bicykel vlastní aj primátor Ivo Nesrovnal, ktorého sme na podujatí stretli a ktorý bol jeden z členov dekorovania víťazov. „Tento bicykel som v roku 1991 kúpil vo Washingtone za 130 dolárov,“ prezradil pre Bratislava24.sk. Ako sám hovorí – bicykluje rád, len v obleku je to náročnejšie.

Spolu s primátorom odovzdal víťazom ceny aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Peter Javorčík v mene Slovenskej republiky, ktorá predsedá krajinám V4 a zároveň je aj koordinátorom pretekov.

Grand prix Slovakia
1
Galéria
Grand prix Slovakia Vyšegradská 4
10
Galéria
Foto: Adriana Banásová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM