Kultúra

VIDEO + FOTO: Kam s deťmi počas víkendu? Drobci si konečne užijú ZOO aj Bibianu

Dlhý čas rodičia museli improvizovať a vymýšľať, kam s drobcami, aby ich to naozaj zaujalo. Teraz to budú mať o čosi ľahšie.

Zdroj: TASR/Daniel Veselský

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana aj bratislavská ZOO sú už od utorka (4. 1.) opäť otvorené. Návštevníci môžu vstúpiť v režime OP (očkovaní/pre­konaní).

Od hračky po hračku

V Bibiane je aktuálne je pre návštevníkov pripravených niekoľko výstav. B ako Bibiana je výstava k okrúhlym 30. narodeninám domu umenia pre deti a hravou formou predstavuje jednotlivé tvorivé oddelenia, ktoré celé roky približujú umenie deťom. „Súčasťou výstavy je aj veľká herňa s fantazijnou atmosférou,“ uviedla PR manažérka domu umenia pre deti Natália Cehláriková.

Ďalšia výstava Od hračky po hračku je určená deťom, ktoré sa chcú zahrať a objaviť historické, ale aj nové hračky. „Deti môžu objavovať 28 stredovekých hier na obraze Detské hry od svetoznámeho flámskeho maliara Pietra Brueghela, zabaviť sa na preliezačke v tvare trójskeho koňa, spoznať ikonickú stavebnicu Merkur, preštudovať si históriu plyšového medvedíka, zahrať sa s domčekom pre bábiky,“ vymenovala Cehláriková.

Výstava V krajine medovníkov pripomína nedávne obdobie Vianoc a priblíži návštevníkom históriu medovníkov. „Deti spoznajú aj náradie, ktoré sa používa pri pečení medovníkov, preskúmajú rôzne medovníkové korenia a nakuknú aj do vzdialených krajín, z ktorých koreniny pochádzajú,“ dodala Cehláriková.

Aké pravidlá platia v ZOO, sa dočítate na druhej strane.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Bibiana a ZOO
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM