Utorok 23. júl 2019 Oľga  22 °C
Rôzne

Verejnosť rozhodne o pridelení prostriedkov participatívneho rozpočtu

O dotáciu z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja sa tento rok uchádzajú predkladatelia 106 projektov.

Ilustračný obrázok k článku Verejnosť rozhodne o pridelení prostriedkov participatívneho rozpočtu
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Do 24. júna môže verejnosť podporiť projekty, ktoré sa uchádzajú o finančné prostriedky z participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Zahlasovať za niektorý z projektov možno elektronickou formou na stránke www.rozhodni-bsk.sk.

Rozhodnite!

O dotáciu sa uchádzajú predkladatelia 106 projektov. V participatívnom rozpočte je 255 880 eur, pričom suma je rozdelená počtu obyvateľov do ôsmich teritórií, korešpondujúcich s piatimi bratislavskými a tromi mimobratislavskými okresmi.

"Hlasujúci si zvolí konkrétny okres a v rámci neho projekt z ponúknutého zoznamu. Každý môže hlasovať iba raz, teda jeden hlasujúci sa rovná hlas za jeden projekt. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov,“ ozrejmil spôsob hlasovania predseda BSK Juraj Droba.

V 2. ročníku výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z participatívneho rozpočtu BSK na rok 2019 bolo spolu zaregistrovaných 123 projektov, po splnení všetkých náležitostí formálnej kontroly postúpilo do procesu hlasovania 106.

Maximálna výška poskytnutej dotácie je 3 500 eur pre projekt. Spolufinancovanie zo strany žiadateľa nie je povinné. Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov budú zverejnené na webe.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR