Nina Táborská Rôzne

Veľtrhy Coneco a Racioenergia prinesú najnovšie trendy v stavebníctve, architektúre aj dizajne

V areáli bratislavskej Incheby dnes začínajú medzinárodné veľtrhy Coneco a Racioenergia. Predvedie sa viac ako 460 vystavovateľov z rôznych kútov sveta.

Ilustračný obrázok k článku Veľtrhy Coneco a Racioenergia prinesú najnovšie trendy v stavebníctve, architektúre aj dizajne
Zdroj: Incheba

Najnovšie trendy v stavebníctve, architektúre a dizajne, progresívne stavebné materiály, zariaďovacie prvky a komponenty do interiéru a exteriéru, ale aj drevodomy, pasívne domy, riešenia zamerané na hospodárenie s vodou a odborné poradenstvo. To všetko od 6. do 9. apríla do Incheby prináša najväčší veľtrh stavebníctva na Slovensku, Coneco, ktorého 37. ročník doplní 26. ročník medzinárodného veľtrhu energetickej efektívnosti Racioenergia.

Veľtrhy zároveň obohatia výstavy Voda, Pasívne domy a Drevodomy. Návštevníkom sa na ploche 35-tisíc m2 predstaví 465 vystavovateľov z 13 krajín (Slovensko, Česko, Čína, Francúzsko, Japonsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Taiwan).

„Coneco reaguje na súčasnú situáciu v stavebníctve, výsledkom čoho je aj päť aktuálnych projektov: projekt Podpora zatepľovania rodinných domov, projekt Stavajte pasívne domy – drevodomy na Slovensku, projekt Stavebné otvory aktuálne, projekt Zelená domácnostiam a projekt Voda, využitie a ochrana,“ informuje hovorkyňa Incheby Martina Macková.

Stavba aj rekonštrukcia

Veľtrhy vytvárajú zaujímavú ponuku pre odborníkov aj pre koncových zákazníkov. Sortiment vystavovateľov obsahuje všetko potrebné pre stavbu a rekonštrukciu od stavebných materiálov cez okná, dvere, strechy, podlahy, klimatizácie, elektroinštalácie, sauny, vírivky, garážové brány až po zariadenie do záhrady.

Milovníkov architektúry a dizajnu nepochybne zaujmú klasické i netradičné riešenia do interiéru vrátane noviniek, ktoré sa neustále objavujú na trhu. Medzi zaujímavými exponátmi sú napríklad dekoratívne panely a nátery, ktoré dokážu vyrobiť luxusne pôsobiaci 3D efekt; inteligentné sklo, ktoré sa dokáže jediným dotykom zmeniť na nepriehľadnú stenu; exkluzívne krbové vložky na plyn či drevo a mnohé ďalšie.

Coneco dopĺňa tematický odborný program orientovaný na aktuálne témy v segmente stavebníctva. Technický a skúšobný ústav stavebný v spolupráci s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a ďalšími partnermi pripravil konferenciu na tému teórií a konštrukcií pozemných stavieb. Tentoraz sa bude týkať otázky obnovy budov v ultranízkoe­nergetickej úrovni výstavby.

Odborné programy

V ponuke odborných programov sú aj témy efektívneho využívania energie, správneho zatepľovania, kvalitnej obnovy bytových domov, prevádzkovania malých fotovoltaických zariadení či správneho výberu okien. Zväz stavebných podnikateľov pripravil konferenciu s názvom Investujeme do stavbárskych zručností a zaujímavé budú určite aj 1. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania. Ide o súťaž pre študentov vysokých škôl pod hlavičkou BIM asociácie Slovensko a Stavebnej fakulty STUBA.

Výstavy Drevodomy a Pasívne domy budú tento rok v porovnaní s vlaňajškom ešte väčšie a prinášajú široké zastúpenie firiem. Návštevníci dostanú príležitosť zorientovať sa v problematike domov z dreva a energeticky sebestačných stavieb za prítomnosti skúsených profesionálov, ktorí s nimi prediskutujú možnosti stavby od návrhu až po realizáciu.

V poradí 3. ročník výstavy Voda predstavuje riešenia zamerané na udržateľný rozvoj, protipovodňové opatrenia či podporu v oblasti vodného hospodárstva. „Pozornosť si v tejto súvislosti zaslúži konferencia s názvom Voda a zamestnanosť, ktorú pod odbornou garanciou ministra životného prostredia organizujú Združenie zamestnávateľov vo vodnom hospodárstve a Asociácia vodárenských spoločností. Po prvýkrát bude mať na výstave Voda zastúpenie aj Bratislavská vodárenská spoločnosť,“ dodáva Macková.

Veľtrhy Coneco a Racioenergia sú otvorené od 6. do 9. apríla od 9.00 do 18.00.

Čítajte tiež: Čo ponúka Bratislava počas pracovného týždňa

Coneco a Racioenergia
8
Galéria
Zdroj: Incheba
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM