Správy Samospráva

Veľkokapacitné očkovacie centrum na štadióne nateraz KONČÍ. Kam sa presunie vakcinácia?

V rozpise očkovacích dní na Národnom futbalovom štadióne má BSK zapísanú už len sobotu od 8.00 do 20.00 hod.

Ilustračný obrázok k článku Veľkokapacitné očkovacie centrum na štadióne nateraz KONČÍ. Kam sa presunie vakcinácia?
Zdroj: EASYFOTO TASR - Lukáš Mužla

Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave budú v sobotu (7. 8.) očkovať poslednýkrát. Centrum spustia následne až podľa potreby. V auguste chce kraj s vakcináciou ľudí proti ochoreniu COVID-19 pokračovať v teréne, priamo v obciach a komunitách. BSK o tom informuje na svojom webe.

Deti aj bez pozvánky

Na NFŠ očkujú v pondelok do 20.00 hod. vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer. Vakcinovať budú ľudí aj bez pozvánky. „Prioritne deti od 12 rokov, a to aj bez SMS pozvánky. Ak bude kapacita, zaočkujeme aj dospelých bez SMS pozvánky,“ spresnil kraj.

V rozpise očkovacích dní na NFŠ má BSK zapísanú už len sobotu od 8.00 do 20.00 hod. Očkovať budú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer deti od 12 rokov a dospelých, a to aj bez SMS pozvánky.

Kraj žiada ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať, ale nemajú pozvánku, aby sa zapísali do systému BSK zverejneného na jeho webe. Urýchliť sa tým má registrácia na mieste.

Riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja Tomáš Szalay na konci júla uviedol, že v Bratislavskom kraji stále evidujú vysoký záujem o vakcináciu, rozširovali aj preto svoje kapacity.

Na NFŠ, najväčšom očkovacom centre na Slovensku, sa začalo s očkovaním v marci. Bratislavský kraj mal na konci júla na NFŠ za sebou už vyše 250-tisíc očkovaní. Počas najväčšieho záujmu sa vo veľkokapacitnom centre vakcinovalo šesť dní v týždni.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM