han Rôzne

VAROVANIE pre Bratislavčanov: Pozor na diviaky, ktoré sa UKRÝVAJÚ v týchto miestach!

Bratislavská Karlova Ves vyzvala majiteľov najväčších neudržiavaných pozemkov, aby ich upratali, zbavili po lete spadnutého ovocia a prípadné poškodené dreviny ošetrili.

Ilustračný obrázok k článku VAROVANIE pre Bratislavčanov: Pozor na diviaky, ktoré sa UKRÝVAJÚ v týchto miestach!
Zdroj: Facebook.com/Mestská polícia Bratislava

„Práve tieto zanedbané pozemky v lokalite Krčace, na Starých gruntoch a pozemkoch nad Devínskou cestou sú úkrytom desiatok kusov divej zveri a stávajú sa útočiskom aj pre diviaky, ktoré sa následne pohybujú v obytných častiach,“ vysvetlil výzvu mestskej časti jej hovorca Branislav Heldes.

Diviakov je viac

Samospráva zároveň verejne vyzýva štátne inštitúcie, aby sa intenzívnejšie zaoberali premnoženými diviakmi. S prihliadnutím na reálnu situáciu považuje žiadosť štátnych orgánov o nahlasovanie diviakov mailom za neúčinnú.

"V posledných týždňoch sme zaznamenali nárast podnetov od obyvateľov. Diviaky sa vyskytujú na Starých gruntoch v blízkosti vysokoškolských internátov, v Parku SNP v Líščom údolí, aj na Dlhých dieloch na uliciach Hlaváčiková, Veternicová či Hany Meličkovej. Tento týždeň sa diviaky objavili aj pred miestnym úradom, kde poškodzovali zeleň,“ upozornil Heldes.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR ešte na začiatku februára vyzvalo obyvateľov a samosprávy, aby v prípade pohybu diviačej zveri v intraviláne kontaktovali mailom Štátnu veterinárnu a potravinovú správu (ŠVPS) SR.

Na začiatku augusta úrady, aj v súvislosti so zabránením šírenia afrického moru ošípaných, povolili mimoriadny odlov diviakov vo viacerých mestských častiach Bratislavy.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM