Jakub Forgács Rôzne

Väčšinu škôlok v Petržalke v lete zatvoria: Vieme, kde sa postarajú o vaše ratolesti

Prázdniny sa už nezadržateľne blížia a mnohí rodičia svoje deti nechávajú v škôlke aj cez leto. Svoje dvere však cez tieto prázdniny zavrie aj väčšina petržalských materských škôl. Prečo budú mať v niektorých týždňoch prerušenú prevádzku?

Ilustračný obrázok k článku Väčšinu škôlok v Petržalke v lete zatvoria: Vieme, kde sa postarajú o vaše ratolesti
Zdroj: Webnoviny.sk

Cez letné prázdniny bude najmenej na tri týždne prerušená prevádzka väčšiny materských škôl (MŠ) v bratislavskej Petržalke. Dôvodom je čistenie a dezinfikovanie tried. „Rodičia škôlkarov v najväčšej bratislavskej mestskej časti budú mať pre svoje deti zabezpečené náhradné materské školy.“ informovala Michaela Platznerová z miestneho úradu Bratislava-Petržalka.

„Počas prerušenia prevádzky budú dôkladne vyčistené priestory jednotlivých škôlok, vydezinfikované triedy, šatne, kúpeľne, ako aj hračky pre deti. Z týchto dôvodov, ako aj z dôvodov čerpania dovoleniek zamestnancami materských škôl budú tieto zatvorené,“ povedala Platznerová.

Počas júla bude pre MŠ Bohrova náhradou MŠ Macharova, pre MŠ Röntgenova – MŠ Pifflova, pre MŠ Rovniankova – MŠ Bradáčová, pre MŠ Šustekova – MŠ Lachova, pre MŠ Bulíkova – MŠ Jankovolova, pre MŠ Gessayova – MŠ Haanova, pre MŠ Holíčska – MŠ Iľjušinova, pre MŠ Lietavská – MŠ Bzovícka, pre MŠ Strečnianska – MŠ Turnianska a pre MŠ Ševčenkova – MŠ Iľjušinova. V auguste sa vrátia do prevádzky škôlky, ktoré mali v júli prestávku a poskytnú náhradu v opačnom poradí ako minulý mesiac.

V Petržalke je v súčasnosti 19 materských škôl, v ktorých je prevádzkovaných 105 tried. Z toho sú dve špeciálne triedy pre deti s diagnózou autizmus, jedna špeciálna trieda pre deti s ľahkým mentálnym postihom a jedna trieda pre deti s poruchami výživy.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM