Aktualizované Rôzne Správy

V TROLEJBUSE smerom na HRAD sa takmer strhla BITKA kvôli rúškam. Veľký obdiv vodičovi!

V Bratislave to dnes vrie. Protestujúci si nekládli servítky pred ústa ani po ceste pred parlament.

Ilustračný obrázok k článku V TROLEJBUSE smerom na HRAD sa takmer strhla BITKA kvôli rúškam. Veľký obdiv vodičovi!
20
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

V Bratislave je dnes mimoriadne rušno. Vrie to najmä pred parlamentom, kam už ráno smerovali skupiny protestujúcich proti vládnym opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Následne sa pokúšali dostať do budovy parlamentu, pričom došlo k mnohým vyhraneným situáciám aj k zraneniu policajtky. Ako informoval predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), voči protestujúcim bol použitý slzotvorný plyn.

Práve niektorí z davu protestujúcich sa ráno vybrali pred parlament trolejbusom.

Rozzúrení a bez rúška

Ľudia, ktorí smerovali k parlamentu z Partizánskej ulice, však zjavne zabudli na to, ako sa v súčasnej dobe v MHD správať a čo treba dodržiavať. Video od svedka udalosti uverejnilo na sociálnej sieti Zomri.

Mnohí z cestujúcich nemali na tvárach rúška a tak ich vodič trolejbusu 203 slušne požiadal, aby vystúpili. „Zlizol“ si za to však poriadnu spŕšku vulgarizmov. Vyhrážali sa mu dokonca bitkou. „Raz Ťa vytiahneme z toho trolejbusu a dostaneš,“ zaznelo z úst staršieho pána. Nasledovali nadávky ako „kretén“ a mnohé ďalšie.

Zachoval pokoj

Vodič s absolútnym pokojom len ďalej vysvetľoval, aké sú pravidlá, čo sa týka nosenia rúšok v MHD a ktoré aj on musí dodržiavať. Po hlučnom výstupe a jačaní na vodiča sa skupinka nakoniec vybrala smerom k parlamentu peši.

„Veľký rešpekt voči šoférovi, že to zvládol s prehľadom,“ okomentoval pre Zomri video jeho autor. A redakcia Bratislava24.sk sa pripája s tým istým názorom.

Incident potvrdil aj hovorca bratislavského dopravného podniku Martin Chlebovec. „Vodič trolejbusu linky 203 pred nástupom cestujúcich vyzval, aby si v zmysle aktuálne platných nariadení prekryli dýchacie cesty. Cestujúci výzvu vodiča neuposlúchli a slovne ho napadli,“ priblížil hovorca. S podobnými situáciami sa podľa jeho slov vodiči DPB stretávajú pravidelne.

Protest pokračuje

Protest pred vchodom do Národnej rady (NR) SR v Bratislave, ktorý sa začal v piatok ráno, naďalej pokračuje. Vstup do budovy strážia desiatky policajných ťažkoodencov. Na mieste je aj antikonfliktný policajný tím.

Stovky nespokojných občanov protestujú proti vládnym opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Žiadajú, aby v parlamente nebola prijatá novela zákona, v rámci ktorej by sa malo pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Odmietajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Ilustračné foto

Skúsenosť s protestujúcimi nám poslal fanúšik Edo: Dnes v trolejbuse 203 smerom z Partizánskej si ľudia odmietli dat...

Posted by Zomri on Friday, July 23, 2021

Viac o dnešnom proteste pred parlamentom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM