Aktualizované Krimi

V Stupave museli evakuovať 21 ľudí: Auto narazilo do plynovej prípojky

Na mieste nehody merali hasiči ovzdušie na zistenie prítomnosť metánu a realizovali protipožiarne opatrenia.

Ilustračný obrázok k článku V Stupave museli evakuovať 21 ľudí: Auto narazilo do plynovej prípojky
Zdroj: HaZZ

V Stupave na Dlhej ulici narazilo pred pol štvrtou hodinou ráno auto do plynovej prípojky pred rodinným domom. Hasiči preto museli evakuovať 21 ľudí z okolitých domov do hasičského evakuačného autobusu, informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Na mieste nehody merali hasiči ovzdušie na zistenie prítomnosti metánu v ovzduší a realizovali na havarovanom vozidle, ktoré bolo prevrátené na strechu, protipožiarne opatrenia.

„V spolupráci s prítomnými plynármi zastavili unikajúci plyn. V súčasnosti sa evakuovaní obyvatelia už mohli vrátiť do ich obydlí,“ uviedlo operačné stredisko.

Z miesta zásahu neboli nahlásené žiadne zranené osoby. Pri tejto nehode zasahovalo 17 hasičov so šiestimi kusmi hasičskej techniky.

Polícia informuje, že 22-ročný vodič auta z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do plynovej prípojky a následne aj do stĺpa telefónneho vedenia.

„Po dopravnej nehode si nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody a z miesta nehody ušiel,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. Policajti však vodiča zakrátko vypátrali a eskortovali na policajné oddelenie.

Stupava - plynová prípojka
4
Galéria
Zdroj: HaZZ
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM