Alexandra Húsková Šport

V sobotu bude Deň otvorených dverí na Pasienkoch. Inter robí nábor detí do športových klubov

Asociácia športových klubov Interu Bratislava pripravila pre rodičov s deťmi deň otvorených dverí spojený s náborom detí do športových klubov. Uskutoční sa v sobotu 20. júna v priestoroch HANT Arény, športovej haly Pasienky.

Ilustračný obrázok k článku V sobotu bude Deň otvorených dverí na Pasienkoch. Inter robí nábor detí do športových klubov
Foto: Tomáš Stupavský / Zdroj: Dnes24.sk

Podujatie začína o 9.00 ráno a trvať bude až do 18.00 hod. Jednotlivé kluby pripravia pre deti rôzne atrakcie a ukážky svojho športového umenia, nebudú chýbať prekážková dráha, loptové hry, trenažéry, či kolky.

„Zaujímavosťou je aj horolezecká stena a ukážky vodných športov, budeme prezentovať naše motorové člny, či kanoe o ktorých povie návštevníkom viac napríklad aj účastník olympijských hier Marek Krajčovič,“ informoval TASR prezident AŠK Inter Bratislava Andrej Kolesík.

Návštevníci si budú môcť pozrieť aj bicykel, na ktorom pretekal Peter Sagan. Podujatie je spojené aj s náborom športovcov. „Radi by sme aj týmto spôsobom získali nových mladých športovcov do našich klubov, preto budú naši zástupcovia a tréneri pripravení odpovedať na všetky otázky rodičov i detí,“ dodal Kolesík. V novodobej histórii tejto najväčšej bratislavskej športovej asociácie ide o prvú takúto akciu.

AŠK Inter Bratislava je zoskupením dvanástich športových klubov – atletika, basketbal, hádzaná, rýchlostná kanoistika, kolky, športová gymnastika, rekreačná telesná výchova a šport, tenis, turistika, vodné lyžovanie a vodný motorizmus.

AŠK Inter vznikol 1. júla 1940 ako ŠK APOLLO a úspechy jej športovcov radia klub z bratislavských Pasienkov medzi najvýznamnejšie športové organizácie na Slovensku.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM