Správy

V Ružinove sa bude stavať: Vybudovať tam chcú polyfunkčný objekt za 21 MILIÓNOV eur

V bratislavskom Ružinove plánujú vybudovať polyfunkčný objekt za približne 21 miliónov eur. Postaviť sa plánuje hotel i bytovka.

Ilustračný obrázok k článku V Ružinove sa bude stavať: Vybudovať tam chcú polyfunkčný objekt za 21 MILIÓNOV eur
Zdroj: TASR/Vladimír Miček

Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Retep Slovakia, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Dva objekty

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie nového polyfunkčného objektu s funkciami krátkodobého ubytovania s príslušným vybavením, bývaním a obchodnými priestormi medzi ulicou Gagarinová a Mierová,“ uviedol investor v zámere.

Nachádzať sa má v susedstve mestskej radiály ulice Gagarinova. Územie je tiež ohraničené ulicami Brodná a Mierová.

Navrhovaný objekt sa v nadzemných podlažiach skladá z dvoch objektov, ktoré sa vizuálne rozdeľujú od úrovne druhého nadzemného podlažia. Prvý objekt má 13 nadzemných podlaží a jedno ustúpené podlažie, druhý tvorí sedem nadzemných podlaží.

Parkovanie v podzemí

„Oba objekty sú spojené dvoma podzemnými podlažiami,“ dodal investor. Vybudovať plánuje aj celkovo 211 parkovacích stojísk, z toho 205 parkovacích stojísk bude umiestnených v podzemnej parkovacej garáži.

Prvý objekt má slúžiť ako hotel s ubytovacími jednotkami, nachádzať sa tam má aj recepcia, multifunkčná sála či reštaurácia s kaviarňou. Druhý objekt má slúžiť na bývanie s bytmi. Súčasťou majú byť aj exteriérové zelené voľné plochy, ktoré budú parkovo upravené a budú poskytovať exteriérový priestor doplnený o prvky drobnej architektúry, detské ihrisko i oddychové parkové plochy.

Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie sa predpokladá v roku 2028.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie lákavé články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM