Ľubomír Hudačko Správy

V prvom polroku 2014 vynovili desiatky kilometrov diaľníc: Druhý najvyšší počet bol v Bratislavskom kraji!

Národná diaľničná spoločnosť sa činila. Za prvý polrok 2014 vynovila množstvo kilometrov diaľníc a na druhom mieste sa v tomto meradle ocitol Bratislavský kraj. Zároveň obnovila alebo opravila tridsaťjeden mostných záverov.

Ilustračný obrázok k článku V prvom polroku 2014 vynovili desiatky kilometrov diaľníc: Druhý najvyšší počet bol v Bratislavskom kraji!
Zdroj: TASR

Za prvý polrok tohto roka opravila Národná diaľničná spoločnosť viac ako 78 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a ciest prvej triedy. To predstavuje 438 000 štvorcových metrov vynovenej vozovky.

Celkovo tak diaľničiari investovali do týchto prác vyše 7,5 milióna eur. „Najviac štvorcových metrov vozovky NDS opravila v Žilinskom kraji,“ priblížil hovorca spoločnosti Michal Fúrik. Konkrétne to bolo 128 000 štvorcových metrov. Za ním nasledoval Bratislavský a potom Košický kraj.

Diaľničiari menili na cestách opotrebovaný povrch, odstraňovali nerovnosti a vyjazdené koľaje či zdrsňovali a vyrovnávali povrch v súvislosti s výskytom takzvaného aquaplanningu. Tieto opravy si vypýtali náklady v celkovej výške 5,7 milióna eur. Napríklad nový mikrokoberec sa položil na diaľnici D1 za odpočívadlom Hybe v smere do Liptovského Hrádku alebo na diaľnici D2 pred križovatkou Malacky smerom na Bratislavu, kde sa obnovil povrch vozovky.

Do obnovy a opravy mostných záverov investovala NDS v prvom polroku viac ako 1,8 milióna eur. Práce robila napríklad na diaľnici D1 medzi križovatkami Lúka a Rakoľuby a križovatkami Chocholná, Trenčín a Nemšová. Tiež v úseku medzi križovatkami Ilava a Nemšová, na moste Dovalovec pri Liptovskom Hrádku či na estakáde Mierová – Senecká v Bratislave.

„Mostné závery sa menili aj na frekventovanom bratislavskom Moste Lafranconi na diaľnici D2, či na ceste z Jaroviec na hraničný priechod Kittsee,“ dodal Fúrik.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM