Jakub Haršany Samospráva

V petržalskej knižnici spustili novú modernú službu. Požičať si tam môžete e-knihu

E-knihy sa stávajú čoraz populárnejšie aj medzi mládežou. Od pondelka máte možnosť požičať si takúto formu knihy už aj v petržalskej knižnici.

Ilustračný obrázok k článku V petržalskej knižnici spustili novú modernú službu. Požičať si tam môžete e-knihu
Zdroj: Miestna knižnica Petržalka

O pripravovanom spustení novej modernej služby v petržalskej Miestnej knižnici sme vás informovali v článku už koncom augusta. Momentálne už naplno funguje. „Od spustenia služby sme zaznamenali výpožičku 26 e-kníh a službu využilo 20 čitateľov. Veríme, že si tento záujem o udržíme aj v budúcnosti,“ informuje Viera Némethová z Miestnej knižnice Petržalka.

Požičať si môžete aj čítačku

Ako uvádza miestna knižnica na svojej webovej stránke, v ponuke je aktuálne asi 2 630 kníh rôzneho žánru beletrie a nechýbajú ani knihy odborné a populárno-náučné. Tento balík kníh sa bude neustále aktualizovať a dopĺňať o novinky na knižnom trhu.

Postup pri požičiavaní e-kníh nájdete TU. Jednou z nevýhod elektronických kníh je potreba špecifického zariadenia. Miestna knižnica však ponúka riešenie. „Ako doplnkovú novú službu k e-knihám ponúkame na troch pobočkách, a to Vavilovova 26, Prokofievova 5 a Turnianska 10, ako prvá verejná knižnica na Slovensku, absenčné požičiavanie čítačiek e-kníh,“ uvádza Némethová.

To podľa jej slov znamená, že čítačku si môže záujemca na 21 dní požičať aj domov. Záujemca o požičanie čítačky však musí zložiť na pobočke kauciu, ktorá mu bude pri vrátení zariadenia vrátená.

Zrekonštruované priestory knižnice na Furdekovej

Požičiavanie e-kníh bolo oficiálne spustené na začiatku tohto týždňa pri príležitosti slávnostného otvorenia zrekonštruovaných priestorov detskej pobočky na Furdekovej ulici.

Pobočka poskytuje knižnično-informačné služby a pripravuje knižničné programy a podujatia pre deti a mládež vo veku od 4 do 15 rokov. Svoje služby poskytuje pre petržalské časti Dvory a Ovsište a patrí medzi obľúbené a navštevované.

Počas leta prešla modernizáciou, ktorá sa týkala hlavne vnútorných priestorov. „Internetová časť pre verejnosť je presunutá do prednej miestnosti, čím sa vyhradil väčší priestor pre prácu s počítačom a poradenstvo pri vyhľadávaní informácií pre deti. Zostávajúce dve malé miestnosti naďalej slúžia ako výpožičný priestor s uloženým fondom k voľnému výberu,“ uvádza sa na webovej stránke Petržalky.

Čítajte aj: Miestna knižnica v Devínskej Novej Vsi bude mať modernú 3D tlačiareň

Miestna knižnica Petržalka
4
Galéria
Zdroj: Miestna knižnica Petržalka
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM