Jakub Forgács Správy

V Petržalke vyrastá nové bowlingové centrum: Ponúkne osem dráh, no nielen to!

Zničená budova v bratislavskej Petržalke mení svoju tvár na nepoznanie. V jej priestoroch vyrastá nové bowlingové centrum, ktoré návštevníkom ponúkne nielen bowling. Pozrite, na čo všetko bude slúžiť...

Ilustračný obrázok k článku V Petržalke vyrastá nové bowlingové centrum: Ponúkne osem dráh, no nielen to!
Zdroj: TASR

Zo zdevastovanej budovy bývalého divadla Ludus v bratislavskej Petržalke sa stáva bowlingové centrum. Stavebné práce, ktoré odštartovali ešte v marci, dnes prišiel skontrolovať starosta Vladimír Bajan. Centrum by mali otvoriť v septembri.

Na čom všetkom sa pracuje?

„Od marca stavebníci urobili búracie práce, vybetónovali podlahy, vymurovali obvodové steny i priečky, stihli montážne práce na obvodovom plášti. Aktuálne sa pracuje na kúrení, vode, elektrických sieťach a klimatizácií,“ informovala petržalská hovorkyňa Michaela Platznerová.

Podľa harmonogramu má stavebník v pláne ešte tepelnú a zvukovú izoláciu, hydroizoláciu, úpravu povrchov či montáž technológií. „Taktiež drobné stavebné práce ako omietky, sadrokartón, potery a montáž bowlingových technológií spolu s vnútorným interiérovým vybavením,“ vymenúva hovorkyňa.

Osem dráh no nielen to

Bowlingové centrum by malo mať osem dráh. Okrem toho ponúkne pre návštevníkov aj priestory na spoločenské vyžitie, školenia a semináre. Centrum bude slúžiť predovšetkým verejnosti a mali by sa tu konať aj súťaže, ktoré organizuje Slovenské bowlingové centrum.

Petržalská samospráva sa objekt snažila prenajať od roku 2009. V septembri 2013 petržalskí poslanci odsúhlasili prenájom zdevastovanej budovy firme Prespor, dostala ju za symbolickú cenu na 30 rokov. Firma vtedy deklarovala investíciu jeden milión eur do rekonštrukcie budovy a ďalších 300 000 eur do zariadenia.

Nové bowlingové centrum v Petržalke čoskoro otvorí svoje brány
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM