Správy

V Petržalke sa môžete osviežiť pri 12 pitných fontánkach: ZOZNAM lokalít, kde ich nájdete

Obyvatelia Petržalky sa môžu osviežiť pri 12 pitných fontánkach. Kde sa nachádzajú?

Ilustračný obrázok k článku V Petržalke sa môžete osviežiť pri 12 pitných fontánkach: ZOZNAM lokalít, kde ich nájdete
Zdroj: Petrzalka.sk

Obyvatelia bratislavskej Petržalky sa môžu osviežiť pri 12 pitných fontánkach. Pribudnúť by mali aj ďalšie. Deti tiež ochránia tieniace plachty, ktoré sú umiestnené na vytypovaných detských ihriskách. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Fontánky sa nachádzajú v lokalitách Gercenova, Veľký Draždiak – ihrisko, Veľký Draždiak – športová hala, Vavilovova, Ševčenkova, Haanova, Prokofievova, Rovniankova, Andrusovova, Bohrova, Planckova a Starhradská.

„V prevádzke pritom naďalej ostávajú aj pôvodné pitné fontány nachádzajúce sa prevažne na petržalskom korze – na Daliborovom námestí, pri podchode na začiatku korza a na Nobelovom námestí, jedna je k dispozícii aj pre návštevníkov Psieho parku na Wolkrovej ulici,“ dodala Halašková.

Príjemný tieň

Zároveň tiež samospráva osádza tieniace plachty. Prvýkrát ich otestovala v roku 2019 a v projekte pokračovala aj v roku 2022. „Odvtedy ich začiatkom sezóny pracovníci údržby postupne osádzajú na ďalších z 55 verejných detských ihrísk v správe mestskej časti,“ dodala hovorkyňa. Ich cieľom je ochrániť najmenších pred priamym slnečným žiarením, najmä pri pobyte na pieskoviskách.

„Plachty sú vyrobené z kvalitnej HDPE tkaniny, poskytujú 90 percentnú ochranu voči UV žiareniu, sú priedušné a vodopriepustné,“ ozrejmila. Tieniace plachty budú podľa nej na ihrisku celý deň aj noc počas letnej sezóny, ktorá môže v prípade vyšších teplôt potrvať až do polovice septembra.

„Teploty sú každým rokom vyššie a lámu rekordy. Aj my musíme myslieť na to, ako môžeme ľuďom aj zvieratám pomôcť zvládať horúčavy bez ujmy na zdraví,“ ozrejmil zástupca prednostu pre údržbu a nájomné bývanie petržalského miestneho úradu Peter Slovák.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

UKÁŽTE HORÚČAVÁM, ŽE NEMAJÚ ŠANCU. 🤜 DOPRAJTE SI OSVIEŽENIE V 12 PITNÝCH FONTÁNKACH MADE IN PETRŽALKA 💦 Každý dobre...

Posted by Petržalka on Wednesday, July 10, 2024
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM