ELA Rôzne

V Bratislave sa vyskytla prachová víchrica. Vietor už láme prvé stromy na Považí

Dnes popoludním sa pri prechode studeného frontu cez územie nášho hlavného mesta objavila prachová víchrica. Na Považí už vietor láme prvé stromy.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave sa vyskytla prachová víchrica. Vietor už láme prvé stromy na Považí
Zdroj: M. Šinger/iMeteo

Počasie na Slovensku začína byť nebezpečné. Naším územím aktuálne prechádza výrazný studený front, ktorý prináša veľkú zmenu.

Aktuálne sa front vyskytuje na Považí a mieri ďalej smerom na východ, pričom do večera prejde celým naším územím.

Po teplej sobote, kedy maximá krátko popoludní dosahovali až +22 °C, aktuálne teploty po prechode frontu na západe klesajú výrazne nadol, informuje iMeteo.sk.

Ďalšie búrky na Považí

Ako prvé dorazili búrky na Záhorie, ktoré boli najvýraznejšie v okolí Malaciek. V týchto chvíľach nové búrky vznikajú na Považí pri Trenčíne.

Doteraz udrelo 237 bleskov. Front so sebou prináša aj zrážky, ktoré však nie sú zatiaľ príliš výdatné a pohybujú sa do 10 mm.

Vietor láme stromy na Považí

Okrem búrok a dažďa sa však dvíha aj vietor, čo je dnešným najnebezpečnejším prejavom súvisiacim s prechodom frontu. V Bratislave sa nedávno vyskytla prachová víchrica, ktorá rozvírila prach v centre Bratislavy.

Mnohí obyvatelia nášho hlavného mesta uviedli, že všade navôkol bol prach a viditeľnosť sa výrazne v dôsledku tejto prachovej búrky znížila. Vietor v Bratislave dosiahol rýchlosť 18 m/s, čo je 65 km/h.

„V týchto chvíľach vietor silnie najmä na Považí, kde dokonca už vyvracia prvé stromy. Tie spadli na cestu v Orlovom, čo je prímestská časť Považskej Bystrice,“ dodáva iMeteo.

Situáciu ohľadom vetra preto dnes netreba podceňovať a treba byť ostražitý. Ideálne je, aby ste sa pri prechode frontu cez vašu obec alebo mesto zdržiavali doma v bezpečí.

Zdroj: iMeteo.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM