Šport

V Bratislave sa predstavil metlobal, šport inšpirovaný hrou z Harryho Pottera

Na turnaji sa okrem Slovákov stretli športovci z Česka, Belgicka, Rakúska, Holandska, Poľska a Veľkej Británie. Ide o jediný metlobalový turnaj organizovaný na Slovensku, zúčastnilo sa ho viac ako 150 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave sa predstavil metlobal, šport inšpirovaný hrou z Harryho Pottera
10
Galéria

V hlavnom meste sa počas víkendu uskutočnil druhý ročník metlobalového turnaja s názvom Broomtislava. Metlobal, plne kontaktný loptový kolektívny šport, inšpirovaný hrou z príbehov Harryho Pottera, sa v Bratislave predstavil na medzinárodnej úrovni. Súťažilo na ňom osem tímov z rôznych európskych krajín. Informovali o tom organizátori podujatia z bratislavského metlobalového tímu Pressburg Phantoms.

Zvíťazil tím z Holandska

Víťazom turnaja sa stal holandský tím Western Invaders. Slovenský tím Pressburg Phantoms skončil na šiestom mieste. Organizátori turnaja chceli aj takýmto spôsobom spopularizovať metlobal. „Diváci mohli naživo vidieť metlobalové zápasy a dozvedieť sa viac o tomto netradičnom športe. Predstavili sme im náš tím Pressburg Phantoms a priblížili tak metlobal slovenskej verejnosti,“ povedal jeden z organizátorov Martin Mornár.

Na turnaji sa okrem Slovákov stretli športovci z Česka, Belgicka, Rakúska, Holandska, Poľska a Veľkej Británie. Ide o jediný metlobalový turnaj organizovaný na Slovensku, zúčastnilo sa ho viac ako 150 hráčov. Tím Pressburg Phantoms pôsobí v Bratislave od roku 2015 a pravidelne sa zúčastňuje turnajov na medzinárodnej scé­ne.

Hrajú ženy a muži spolu

Metlobal alebo quidditch, ktorý vznikol pred 12 rokmi v USA, je jediný zmiešaný kontaktný šport na svete. V sedemčlennom tíme hrajú spolu muži aj ženy, pričom na ihrisku môže mať tím maximálne štyroch hráčov rovnakého pohlavia.

Cieľom hry je skórovať góly cez obruče umiestnené na súperovej polovici ihriska. „Hráč môže hrať iba s loptou určenou jeho pozícii a musí mať metlu. Vyhráva ten tím, ktorý má po skončení hry najvyššie skóre,“ objasnil Mornár s tým, že zápas môže ukončiť chytenie tzv. snitchu – zlatej strely, pripnutej na šortky nestranného nosiča.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Prvý ročník metlobalového turnaja Broomtislava
10
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie