Aktualizované Rôzne

Dážď komplikuje dopravu: V Bratislave mešká MHD desiatky minút

Zdržanie je aj v okolitých obciach pri Bratislave, a to v Moste pri Bratislave, Dunajskej Lužnej či Ivanke pri Dunaji.

Ilustračný obrázok k článku Dážď komplikuje dopravu: V Bratislave mešká MHD desiatky minút
Zdroj: DPB, a. s.

V Bratislave aktuálne meškajú autobusové a trolejbusové linky MHD desiatky minút. Dopravný podnik Bratislava to zdôvodňuje zlou dopravnou situáciou v meste spôsobenou silným dažďom. Pre poškodenie zberača bola zastavená premávka električiek na Špitálskej ulici v smere do centra mesta. Informovali o tom z Dopravného podniku Bratislava.

Električky nejazdili

Dopravca spresnil, že pre poškodenie zberača na miesto vyslal technikov, ktorí sa budú snažili problém čo najskôr odstrániť.

Premávku električiek po Špitálskej ulici v Bratislave krátko po 10:00 hod. obnovili. Ako uviedol Dopravný podnik Bratislava (DPB), všetky linky sa postupne vracajú na svoje stále trasy.

„Cestujúcich prosíme o strpenie pri cestovaní do Rače, Ružinova a na Vajnorskú. Električky sa začínajú postupne napájať na svoje cestovné poriadky a krátkodobo ešte môže dochádzať k meškaniam do zhruba desiatich minút,“ upozornil dopravca. Prestoj električiek trval približne jeden a pol hodiny.

Zelená vlna RTVS upozorňuje vodičov v Bratislave na viacero nehôd i zhustenú premávku. Kolóny hlásia vodiči na Šancovej smerom na Trnavské mýto či v Dúbravke smerom do Karlovej Vsi a na nábreží z Karlovej Vsi.

Problémy aj za Bratislavou

Stella centrum upozorňuje na zhustenú premávku na diaľnici D2 za Stupavou smerom do Bratislavy, v hlavnom meste na uliciach Svornosti, Popradská, Hradská, Račianska a na diaľnici D1 pred Prístavným mostom smerom zo Zlatých pieskov. Zdržanie je aj v okolitých obciach pri Bratislave, a to v Moste pri Bratislave, Dunajskej Lužnej či Ivanke pri Dunaji.

Zelená vlna RTVS upozorňuje aj na dopravné nehody v Bratislave, a to na Rusovskej ceste, na Bajkalskej, Gagarinovej, na Ceste na Senec a na diaľnici D2 za hlavným mestom smerom na Maďarsko. Chaos pre nefunkčné semafory vládne na križovatke Trnavská cesta – Tomášikova.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie