Nikola Richterová Rôzne

V Bratislave dnes súťažia fretky na svojej šiestej olympiáde

Slovenský klub chovateľov fretiek zorganizoval už po šiesty rok podujatie s názvom Olympiáda fretiek. Chovatelia týchto drobných zvierat priniesli svojich miláčikov, ktorí súťažili v mnohých disciplínach. Okrem toho mohli zvieratá vyhrať aj v kategórii najväčšia, či najstaršia fretka.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave dnes súťažia fretky na svojej šiestej olympiáde
Foto: Nikola Richterová

Stredisko kultúry Bratislava Nove mesto dnes hostilo celkom netradičné podujatie. Chovatelia fretiek zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska sa zúčastnili, aby ukázali, čo všetko dokážu ich domáci miláčikovia. Fretky tak súťažili rôznych disciplínach ako napríklad v rýchlosti prejdenia rúry, či v prekážkovej drá­he.

Slovenský klub chovateľov fretiek zorganizoval toto podujatie už po šietykrát. „Spolok funguje na Slovensku veľmi dobre, dá sa povedať, že množstvo chovateľov z Česka je tiež aj v slovenskom spolku. Preto nie je ťažké zorganizovať takéto podujatie a dotiahnuť ich na jedno miesto.“ povedala veterinárka Zuzana Puncochářová.

Veľmi ťažké je pre organizáciu nájdenie toho správneho miesta. „Chceli by sme veľmi poďakovať Stredisku kultúry Bratislava Nové mesto, že nám povolil zorganizovať akciu priamo tu. Často je totiž problém, keď poviete, že chcete organizovať podujatie so zvieratami, nie to ešte s fretkami.“ vysvetlila organizátorka Henrieta Végešiová.

Okrem pohybových disciplín ponúkla akcia aj rôzne zaujímavosti ako napríklad súťaž o najväčšiu, či najstaršiu fretku. Pozornosť vzbudilo aj súperenie o najkrajší kusanec. Podujatie navštívilo veľa detí a rodín,ktorí mali zo súťaženia zvieratiek enormnú radosť.

Súčasťou Olympiády fretiek bola aj tombola, či benefičný obchod so zvieracími potrebami. Výťažok z nich išiel na fond ohrozených fretiek.

Ako to vyzeralo na VI. Olympiáde fretiek?
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM