Ľubomír Hudačko Správy

Už sa budeme môcť v pokoji...tešiť! Do rekonštrukcie toaliet sa v Bratislave vrazí poriadny balík

Bratislavská samospráva vrazí do rekonštrukcie verejných toaliet poriadny balík peňazí. V Grassalkovichovej a Medickej záhrade v Starom Meste sa tak môžu návštevníci potešiť kultúrnejšiemu prostrediu pri dennodennej potrebe každého z nás. A koľko sa do projektu investuje?

Ilustračný obrázok k článku Už sa budeme môcť v pokoji...tešiť! Do rekonštrukcie toaliet sa v Bratislave vrazí poriadny balík
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Osvetlenie bude ťažšie demontovateľné a bude mať ochranné prvky. Umývadlá a toalety by mali byť po novom nerezové, doposiaľ boli častým terčom vandalov. Uviedla tak staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová.

„Náklady v prípade Grassalkovichovej záhrady sú 24 538 eur s DPH, oprava WC v Medickej záhrade dosahuje 23 960 eur s DPH,“ uviedla hovorkyňa výsledky z verejného obstarávania. Priestory budú vymaľované, zrekonštruuje sa tiež elektroinštalácia, budú opravené kachličky a uskutoční sa aj výmena batérií.

V oboch prípadoch by mali byť práce ukončené najneskôr do konca augusta. Toalety v Medickej záhrade budú počas rekonštrukcie v obmedzenej prevádzke, tie v prezidentskej záhrade však zatvoria. Rekonštrukcia podľa slov hovorkyne čaká ešte verejné toalety na Námestí Eugena Suchoňa.

„Opraví a sprístupní sa aj toaleta na ihrisku na Jakubovom námestí,“ dodala Obuchová. Od 1. augusta sa bude Grassalkovichova záhrada otvárať o hodinu skôr, to znamená o 8.00 h a Bratislavčania si v nej budú môcť posedieť do 21.00 h. Nové otváracie hodiny platia v mesiacoch apríl až september.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM