Správy

Univerzitná nemocnica Bratislava: 100-tisíc hospitalizácií v minulom roku

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, pokorila vlani rekordnú hranicu 100.000 hospitalizácií. Oproti minulému roku sa v jej zariadeniach liečilo o 2100 pacientov viac, celkovo ide o vyše 101.000 hospitalizácii. Stúpol aj počet ambulantných ošetrení a výkonov.

Ilustračný obrázok k článku Univerzitná nemocnica Bratislava: 100-tisíc hospitalizácií v minulom roku
Zdroj: TASR

Pacienti sa tak vlani dostali na plánované operačné zákroky rýchlejšie ako v minulosti. „Darí sa nám plniť záväzok spred dvoch rokov skrátiť čakanie našich pacientov na výmenu bedrového kĺbu pod šesť mesiacov. Pevne verím, že tento rok sa priblížime k trom mesiacom,“ uviedol riaditeľ UNB Miroslav Bdžoch.

Nárast počtu výkonov priniesol nielen skrátenie čakacej lehoty pre pacientov, ale aj viac peňazí pre nemocnicu. Tá tak od zdravotných poisťovní získala o 8,2 milióna eur viac.

V roku 2014 sa zvýšil aj počet pôrodov. „Pôrodníci UNB ich odviedli 7920, čo je nárast o vyše 200. Narodilo sa 8037 živých detí – v priemere 22 za deň. UNB má tri pôrodnice, dovedna sú v počte pôrodov najvyťaženejšie v krajine. Celoslovenské prvenstvo patrí naďalej pôrodnici v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici,“ zhrnula hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM