Aktualizované KAW Krimi

Tragédia na diaľnici D2: Pri vážnej nehode zomrel človek

Hasiči z Malaciek a Kútov zasahujú pri dopravnej nehode jedného vozidla, ktorá sa stala na diaľnici D2 v katastri obce Veľké Leváre smerom na Malacky.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na diaľnici D2: Pri vážnej nehode zomrel človek
3
Galéria

Zraneniam pri nehode podľahla jedna osoba. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Zasahujú aj záchranári na vrtuľníku

„Po nehode skončilo vozidlo mimo cesty, pričom v ňom zostala zakliesnená jedna osoba. Hasiči po príchode zranenú osobu vyslobodili hydraulickým vyslobodzovacím zariadením, poskytli jej predlekársku prvú pomoc a na miesto privolali záchranársky vrtuľník. Do príletu vrtuľníka ťažko zranená osoba svojim zraneniam podľahla,“ spresnila Farkasová.

Diaľnicu v danom úseku v čase pristávania vrtuľníka uzavreli.

Podľa polície bol pravdepodobnou príčinou vzniku dopravnej nehody mikrospánok. „Krátke upadnutie do spánku, ktoré môže trvať len desatiny sekundy, je nebezpečným javom na cestách. Preto vodičom odporúčame, aby nepodceňovali odpočinok, nesadali za volant unavení a robili si počas dlhej jazdy pravidelné prestávky,“ odporúča polícia na sociálnej sieti.

Okolnosti nehody

K nehode došlo krátko pred 08:30 hod. na diaľnici D2. Podľa informácií polície z miesta dopravnej nehody prechádzal vodič osobného motorového vozidla zn. Octavia po diaľnici D2 v smere do Bratislavy, pričom v úseku km 23 z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo cestu do priekopy, kde narazil do oplotenia.

„Pri dopravnej nehode utrpel 43-ročný Macedónčan zranenia, ktorým na mieste podľahol a privolaný lekár po príchode na miesto konštatoval u muža exitus. Na zistenie prítomnosti alkoholu a iným návykových látok v tele vodiča bol nariadený odber krvi. Doprava v uvedenom úseku bola počas dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov usmerňovaná hliadkou dopravnej polície. Škoda spôsobená dopravnou nehodou je v súčasnosti predmetom vyčísľovania,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Zdroj: Dnes24/TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie