Správy

TOP 5 tém týždňa: Pohodlná jazda v neobvyklej 18 metrovej dĺžke. A ešte aj zadarmo!

Bratislavské ulice bude brázdiť v testovacej prevádzke neobvykle dlhý dopravný prostriedok. Témami týždňa bola doprava a nové či zaniknuté parkoviská v hlavnom meste.

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 tém týždňa: Pohodlná jazda v neobvyklej 18 metrovej  dĺžke. A ešte aj zadarmo!
7
Galéria

Na bratislavských cestách sa objaví nový typ 18 metrového autobusu

DPB, a.s., bude testovať 18 metrový autobus na linke H (kyvadlová doprava pre záchytné parkovisko Technická – bývalý areál Technických služieb v rámci MSĽH 2019) a na linke číslo 61. Neskôr pravdepodobne autobus nasadia aj na iné linky. Neobvykle dlhý dopravný prostriedok bude jazdiť pre verejnosť zadarmo.

Viac sa dočítate TU:

Bratislava bude mať nový mestský park

Na unikátnom koncepte verejných priestorov spolupracoval okrem ateliéru Zahy Hadid aj známy urbanista Igor Marko a londýnske štúdio Townshend. Rozlohou viac ako 30-tisíc metrov štvorcových ho možno prirovnať k obľúbenej Medickej záhrade či Prezidentskému par­ku.

Viac sa dočítate TU:

V centre mesta zrušia 120 parkovacích miest v prospech chodcov a zelene

Obmedzenie parkovania, uprednostnenie chodcov, mobilná zeleň, detské ihrisko, celoročné i sezónne sedenie, sociálna kontrola či lokálna správa. To je zoznam takzvaných rýchlych riešení, ktoré chce vo verejnom priestore Kamenného námestia a Námestia SNP v Bratislave realizovať v najbližších mesiacoch hlavné mesto.

Viac sa dočítate TU:

Kontaminácia ohrozujúca zdravie sa nepotvrdila

Testy zeminy v násypoch vznikajúceho bratislavského nultého obchvatu, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, nepotvrdili kontamináciu, ktorá by ohrozovala zdravie ľudí. Informovalo o tom Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR s tým, že analýza však preukázala použitie materiálov, ktoré nie sú v súlade so stavebnými predpismi.

Viac sa dočítate TU:

Voda vytopila ambulancie a takmer všetky poschodia

Ráno čakalo na lekárov v ambulanciách na Poliklinike Šustekova nemilé prekvapenie. Voda v noci vytopila ambulancie a takmer všetky poschodia. Niekde váhu vody nevydržali stropné podhľady.

Viac sa dočítate TU:

Autobus typu SOR NS 18
7
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie