Rôzne Správy

Tisícky ľudí sa zúčastnili na proteste proti krokom vlády v zahraničnej politike

Tisícky ľudí sa v utorok v Bratislave zúčastnili na protestnom zhromaždení, ktorým reagovali na aktuálne kroky vládnej koalície v oblasti zahraničnej politiky.

Ilustračný obrázok k článku Tisícky ľudí sa zúčastnili na proteste proti krokom vlády v zahraničnej politike
4
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Občianska iniciatíva Mier Ukrajine, ktorá ho organizovala poukázala na to, že vláda ide proruskou politikou proti záujmom Slovenska a Európskej únie. Na demonštráciu proti kolaborácii s Ruskom prišlo v Bratislave podľa organizátorov asi 5-tisíc ľudí.

„Je nevyhnutné dôrazne povedať, že odmietame byť kolaborantmi s vojnovým Ruskom. Odmietame byť partnerom totalitného režimu a štátu, ktorý označuje Slovensko a celý demokratický svet za nepriateľov,“ povedal Rastislav Kalnovič z iniciatívy Mier Ukrajine.

Ako poukázala jedna z organizátoriek Lucia Štasselová, Slovensko sa už raz pomýlilo a pridalo sa na nesprávnu krutú stranu dejín.

„Československo bolo roztrhnuté a na Slovensku vznikla kolaborantská vláda. Bola to medzinárodná hanba, tisíce ľudí to stálo život a táto skutočnosť sa stala našou celonárodnou traumou,“ konštatovala.

Na občianskom proteste vystúpili rôzne osobnosti a niektorí politici. Rečníci kritizovali aj navrhované zmeny RTVS, obnovenie kultúrnej spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, nenávistné výroky o LGBTI+ ľuďoch či odvolávanie odborníkov.

Bratislava protivládny protest Zastavme Súmrak
4
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM