Adriana Banásová Správy

Taxikári budú štrajkovať! Protestnú jazdu cez hlavné mesto odštartujú v pondelok

Bratislavskí taxikári sa zajtra (pondelok - 28.9.) vydajú na protestnú jazdu hlavným mestom, aby tak demonštrovali svoju nespokojnosť s neriešením ich požiadaviek, týkajúcich sa zákonných regulácií v oblasti taxislužby.

Ilustračný obrázok k článku Taxikári budú štrajkovať! Protestnú jazdu cez hlavné mesto odštartujú v pondelok
Zdroj: TASR

Touto formou štrajku chcú protestovať najmä proti činnosti americkej spoločnosti Uber, ktorá podľa Únie taxikárov z Bratislavy porušuje zákony SR, vytvára priestor pre daňové úniky a ohrozuje aj podnikanie legálnych taxikárov.

„Chcem však upozorniť aj na ďalšie naše neriešené požiadavky, ktoré sa týkajú zavedenia pevnej ceny, zakázania čiernej práce, ale aj toho, aby nebolo možné zrušiť tie osvedčenia o odbornej spôsobilosti, ktoré nemajú uvedenú platnosť,“ informoval predseda Únie taxikárov z Bratislavy Ondrej Wenzl. Dodal, že štrajk je vyjadrením toho, že taxikári vnímajú situáciu v oblasti taxislužieb ako kritickú a neúnosnú.

Protestná jazda sa začne približne o 14.30 pri hypermarkete v Petržalke a bude smerovať do centra mesta až na Námestie SNP. Na trase svojej protestnej jazdy chcú taxikári prejsť aj okolo sídla Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a Úradu vlády SR na Námestí slobody i Ministerstva financií SR na Štefanovičovej u­lici.

„Verím, že sa k našej protestnej jazde pripojí čo najviac taxikárov z Bratislavy a okolia, ale aj taxikári ďalších slovenských miest,“ uviedol Wenzl.

Mobilná aplikácia Uber a jej služba Pop umožňuje „taxikárčiť“ každému, kto má viac ako 21 rokov, čistý register trestov a auto, ktoré nie je staršie ako desať rokov. Oproti klasickému taxi je Uber oveľa lacnejší.

V Európe však vyvolal veľkú vlnu protestov taxikárov, ktorí túto službu považujú za nelegálnu konkurenciu. V Nemecku, Francúzsku, Taliansku i Španielsku už im dali za pravdu aj súdy, ktoré používanie aplikácie zakázali.

Viac sa o proteste dočítate tu: Taxikári sa búria! Chystajú sa zablokovať Bratislavu, protestovať budú proti Uberu

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM