Nina Táborská
Rôzne
Takto ste pyramídu ešte nevideli! Pozrite si video jedinečného rozsvietenia budovy Slovenského rozhlasu
Nakrúcanie videa trvalo 3 dni, kamery podrobne zaznamenávali prípravy a inštaláciu svetiel na budovu obrátenej pyramídy a nakoniec aj samotné rozsvietenie.

Päť kameramanov nakrúcalo na šesť kamier, špeciálnu GoPro kameru mal na sebe pripevnenú aj horolezec, ktorý pripravil fascinujúce a nebezpečné exteriérové zábery počas výškovej inštalácie svetiel.
Samotná postprodukcia a kompozícia hudobného podkladu trvala týždeň. Vo videu nájdete aj rozhovor s autormi inštalácie, umeleckou skupinou ATK!.
Toto dielo bolo vyrobené na mieru budovy Slovenského rozhlasu a ide o najrozsiahlejší projekt, aký doposiaľ skupina ATK! urobila.
Pozrite si tiež: To je teda reklama! Američania zaradili Slovenský rozhlas medzi 12 najbizarnejších stavieb socializmu

1
Galéria
Zdroj: TASR