Nina Táborská Rôzne

"Takto sme si to nepredstavovali!" Protest na námestí SNP mal jediný ciel'. Odvolať predsedu parlamentu

Dnes podvečer sa na Námestí SNP v Bratislave zhromaždila asi tisícka ľudí, ktorí svojou účasťou prišli podporiť protest za odvolanie predsedu parlamentu Pavla Pašku. Kauza s piešťanským CT prístrojom má podľa organizátora a nezaradeného poslanca A. Hlinu ešte jedného viníka.

Ilustračný obrázok k článku "Takto sme si to nepredstavovali!" Protest na námestí SNP mal jediný ciel'. Odvolať predsedu parlamentu
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk

„Takto sme si to nepredstavovali! Že v tejto krajine budú vládnuť ľudia, ktorým nič nie je sväté! Spoločnosť už toto ďalej nechce tolerovat. Zarábanie na zdraví našich ľudí, to je už veľa,“ týmito slovami privítal ľudí na námesti organizátor protestu za odvolanie Pavla Pašku Alojz Hlina.

Ako uviedol, jediná požiadavka tohto protestu je odstúpenie P. Pašku z postu predsedu NRSR. S jeho slovami súhlasil aj Daniel Lipšic, „dnes tu stojíme len kvôli Pavlovi Paškovi“.

Išlo o ďalší z protestov za odvolanie Pašku z funkcie, ktorý organizuje nezaradený poslanec Alojz Hlina. Opozícia žiada Paškovu hlavu za to, že ho vidí za údajným tunelovaním slovenského zdravotníctva. Šéf parlamentu ale tieto obvinenia odmieta, dokonca na ne reagoval trestnými oznámeniami.

Podľa Hlinu je Paška symbolom nedokončenej práce po 17. novembri 1989.

„Zmyslom podujatia je vyslať signál, že 25. výročie Novembra sme si nepredstavovali tak, že v tejto krajine budú vládnuť ľudia, ktorým nič nie je sväté,“ vyhlásil Hlina.

Publikum ho odmenilo potleskom. Dodal, že v Novembri 89 „sme bojovali za slobodu a demokraciu, ale urobili sme aj chyby“.

Asi tisícka ľudí kričala:Odvolať! Odvolať! Rovnako hovorili aj na transparentoch.

Okrem opozičných politikov vystúpil s príhovorom aj lekár, ktorý upozornil na podozrivý nákup CT prístroja v piešťanskej nemocnici. V príhovore žiadal potrestanie zodpovedných.

Protest za odvolanie Pavla Pašku
4
Galéria
Foto: Nina Táborská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM