ELA Rôzne Správy

Sviatky prinášajú zvýšené riziko krádeží v bytoch, pripomína mestská polícia v Bratislave

Veľkonočné sviatky prinášajú každoročne zvýšené riziko krádeží v bytoch. Pred vyčíňaním zlodejov je preto potrebné sa chrániť.

Ilustračný obrázok k článku Sviatky prinášajú zvýšené riziko krádeží v bytoch, pripomína mestská polícia v Bratislave
Zdroj: pixabay.com

Pripomína to Mestská polícia (MsP) v Bratislave, ktorá dáva zároveň obyvateľom do pozornosti viaceré odporúčania.

Príležitosť pre zlodejov

„Niekoľkodňové výlety, rodinné návštevy či dovolenky sú skvelou príležitosťou pre aktivity zlodejov. Nedovoľte im, aby sa obohatili na váš úkor. Zvýšenou opatrnosťou im ich plány dokážete ľahko zmariť,“ odkazuje na sociálnej sieti.

Zlodeji sa môžu podľa nej bez problémov dostať do bytových domov napríklad po znefunkčnení magnetického zámku vchodových dverí.

Ľudia by preto mali vždy pri vchádzaní i vychádzaní dbať na to, aby sa magnetické dvere zatvárali správne. Zároveň je dobré pred odchodom z domu alebo bytu skontrolovať uzamknutosť dverí a okien.

Nezverejňujte nič na internete

Počas svojej neprítomnosti by mali požiadať príbuzných alebo dobrých susedov, aby im pravidelne vyberali poštovú schránku a skontrolovali neporušenosť bytu alebo domu.

Ak je to možné, informácie o tom, že nebudú doma, by nemuseli zverejňovať na sociálnych sieťach. Dobrým krokom nie je ani uverejňovanie fotografií z dovolenky v čase neprítomnosti.

Neodporúča ani vpúšťať do bytového domu cudzích ľudí. „Ak tam predsa len niekoho neznámeho stretnete, opýtajte sa, čo tam robí a za kým ide,“ podotýka mestská polícia s tým, že o opravároch, inštalatéroch či iných remeselníkoch musí vedieť majiteľ bytu, do ktorého idú, prípadne správca bytového domu.

V prípade, že je nainštalovaný domáci bezpečnostný systém, je vhodné umiestniť jeho označenie na viditeľné miesto. Ak majú ľudia podozrenie, že sa v bytovom dome pohybujú potenciálni zlodeji alebo by dochádzalo k páchaniu akéhokoľvek protiprávneho konania, je potrebné okamžite kontaktovať mestskú políciu na linke 159.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM