Rôzne Správy

Svetské zákazy im nič nehovoria: 150 pravoslávnych slávilo Veľkú noc v zavretom kostole

V pravoslávnom chráme v Bratislave sa zišla viac ako stovka veriacich.

Ilustračný obrázok k článku Svetské zákazy im nič nehovoria: 150 pravoslávnych slávilo Veľkú noc v zavretom kostole
Zdroj: TASR

V pravoslávnom Chráme sv. v Bratislave sa v nedeľu ráno zišla viac ako stovka veriacich napriek zákazu Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydaného vzhľadom na pandemickú situáciu. TASR o tom informoval človek, ktorý do redakcie zaslal video a neželá si byť menovaný.

Takmer 150 ľudí

Na videu nakrútenom v nedeľu o približne 8.30 h vidno zadný vchod Chrámu sv. Rastislava na Tomášikovej ulici v bratislavskom Ružinove. Z chrámu vyjde počas štvorminútového videa takmer 150 ľudí.

Človek, ktorý TASR záznam zaslal, uviedol, že video nakrútil, lebo mu bol vzhľadom na situáciu divný počet ľudí, ktorí sa pri chráme zišli. Na mieste sa podľa svedka nachádzala aj polícia.

Video

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková pre TASR potvrdila, že v nedeľu ráno boli policajti na mieste, avšak v čase ich príchodu bola budova uzavretá. „Z uvedeného dôvodu nebolo na mieste možné toto oznámenie spoľahlivo preveriť,“ tvrdí polícia.

Po zhliadnutí videa ako aj záznamu hliadky však polícia priestupok oznámi ÚVZ. Ten je podľa polície príslušný na jeho prejednanie.

Pravoslávni kresťania na Slovensku i vo svete, ktorí sa riadia podľa juliánskeho kalendára, vstúpili v pondelok (13. 4.) do Strastného týždňa, počas ktorého si pripomínajú utrpenie, smrť a pochovanie Ježiša Krista. V nedeľu oslavujú najväčší kresťanský sviatok Christovo zmŕtvychvstanie – Paschu.

Zdroj: Facebook

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM