Svetoznámy Piotr RUBIK sa vráti do Bratislavy

Po mimoriadne úspešnom koncerte „Tu es Petrus“ príde Piotr Rubik do Bratislavy predstaviť ďalšie svoje dielo „Septembrový žaltár“.

Ilustračný obrázok k článku Svetoznámy Piotr RUBIK sa vráti do Bratislavy
Zdroj: internet

V diele odznejú jeho najznámejšie a najkrajšie skladby: "Psalm Kochania”, “Psalm dla Ciebie“, "Niech Mowia, ze to nie jest milosc” a iné. Diváci sa môžu tešiť na skvelý koncert 13. 1. 2018 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Žalmy

Skladateľ Piotr Rubik a autor Zbigniew Książek v piesňach, ktoré nazvali žalmami, sa pýtali v mene svojom i nás všetkých ľudí dvadsiateho prvého storočia na zmysel viery, ktorá môže viesť k teroristickým útokom (11. september 2001, útok na WTC v New Yorku) na ľudské pokolenie, ktoré počínajúc prvotným hriechom porušuje zákon Boží i ľudský, na nádej na život po živote, ktorá je najväčším dobrom a zároveň jedinou záchranou pre pomätený svet.

Piotr Rubik je poľský skladateľ symfonickej populárnej hudby pre orchester, film a divadlo. Vyštudoval konzervatórium a neskôr hudobnú akadémiu Fryderyka Chopina vo Varšave. Stal sa členom svetoznámeho orchestra Jeunesses Musicales International. Študoval kompozíciu filmovej hudby v Siene pod vedením slávneho skladateľa Ennia Morriconeho.

Vstupenky nájdete TU.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

Odporúčame