Tomáš Stupavský Basketbal

Streetballová šou pod Mostom Lafranconi už pozná svojich víťazov

Začiatkom mája sa opäť zahájila tohtoročná 3x3 Basket Tour 2015 tradičným podujatím pod Mostom Lafranconi, ktoré bolo súčasťou Unihier. Diváci si mohli počas akcie užiť množstvo napínavých zápasov, kvalitných športových výkonov a predovšetkým spoznať víťazov.

Ilustračný obrázok k článku Streetballová šou pod Mostom Lafranconi už pozná svojich víťazov

Areál FTVŠ bol prvou z desiatich zastávok 3×3 Basket Tour. Priestor vysokej školy sa naplnil basketbalovými nadšencami. Na šiestich ihriskách zvádzali súboje nie len tímy zo Slovenska, ale diváci mohli vidieť aj zástupcov z Česka, Španielska alebo Fínska.

Celkovo sa na turnaji odohralo 120 zápasov v štyroch kategóriách – Muži, Ženy, Open Mix a Juniori. No okrem basketbalu bol pre divákov pripravený aj pestrý sprievodný program.

V najmladšej kategórií sa podarilo zvíťaziť tímu s názvom „GagoTheKing“. V Open Mixe spravil vo finálovom stretnutí fenomenálny comeback tím „Zimný vánok“ a po predĺžení sa mohol tešiť z celkového triumfu.

V hlavnej kategórii medzi ženami uspel „mančaft“ zo zahraničia. Česko-fínske „Grit & Grind baby“ sa stali prekvapením turnaja. Na obhajobu v mužskej kategórii si brúsilo zuby reprezentačné družstvo Slovenska Letný Vánok, ale tí tiež dostali stopku v semifinále. Finále u mužov malo jednoznačný priebeh, prvenstvo a si odnieslo „Účko“.

Ťahákom bola smečiarska súťaž

Zaujímavé to bolo aj v sprievodných kategóriách. Najlepším šestkárom spomedzi nabitého štartovacieho poľa sa stal Ľuboš. V trojkovej streľbe si v rozstrele vybojovali prvenstvo Miss Siell s Alexandra Rieckou, ktoré porazili bratov Cihovcov.

Najatraktívnejšou časťou bola smečiarska súťaž. Streetsportline Slam Dunk contest víťazom na Lafranconi sa stal Peter Vojtek z družstva Basket-Live, ktorý si tak okrem prvenstva zabezpečil lístok na finálovú smečiarsku súťaž, ktorá sa uskutoční 15. augusta na festivale Grape v Piešťanoch.

„Na úvodnom podujatí 3×3 Basket Tour 2015 sa zišla kvalitná konkurencia, najmä v hlavných kategóriách. Videli sme v akcii viacero reprezentantov, extraligových hráčov, ktorí si odohrali svoje. Napriek tomu vo vyraďovacích súbojoch dominovali tradične streetballové tímy,“ zhodnotil turnaj organizátor tohto podujatia František Kubala.

Ďalšie podujatie pre fanúšikov basketbalu sa uskutoční už budúcu sobotu vo Vajnoroch.

3x3 Basket Tour