Rôzne

Stratili ste v centre mesta hotovosť v obálke? Polícia hľadá majiteľa

Policajti pátrajú po občanovi, ktorý stratil finančnú hotovosť na začiatku augusta na Dunajskej ulici. Peniaze boli uložené v obálke a voľne pohodené na chodníku v blízkosti banky. V prípade, žeby to niekoho lákalo - dajte si pozor, nedovolené obohatenie je až dvojročný trest.

Ilustračný obrázok k článku Stratili ste v centre mesta hotovosť v obálke? Polícia hľadá majiteľa
Zdroj: TASR

Bratislavskí policajti sa obracajú na verejnosť v súvislosti s nálezom finančnej hotovosti na Dunajskej ulici v hlavnom meste. Informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

„Neznáma osoba dňa 3.8.2015 prav­depodobne vďaka nepozornosti stratila finančnú hotovosť, ktorá sa nachádzala v obálke voľne pohodenej na chodníku v blízkosti pobočky banky,“ povedala Mihalíková.

V prípade, ak sa majiteľ stratenej finančnej hotovosti prihlási na bezplatnom čísle polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru, musí uviesť presnú výšku zabudnutej finančnej hotovosti, ako aj počet a nominálnu hodnotu bankoviek.

„Ak by sa našla osoba, ktorá sa takýmto spôsobom chce neoprávnene obohatiť, môže sa dopustiť protiprávneho konania. Za takýto skutok hrozí páchateľovi v prípade preukázania viny trest odňatia slobody až na dva roky,“ upozornila Mihalíková.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM