Rôzne

Ste z Vrakune, Podunajských Biskupíc či Rovinky a máte skvelý nápad? Pokúste sa naň získať 4 000 eur

Podmienkou je, aby boli podporené projekty zrealizované do konca roka 2019 od pridelenia grantu.

Ilustračný obrázok k článku Ste z Vrakune, Podunajských Biskupíc či Rovinky a máte skvelý nápad? Pokúste sa naň získať 4 000 eur
Zdroj: FB Komunitná záhrada Ostredky

Grantový program Dobrý sused pre obyvateľov v okolí bratislavskej rafinérie vyhlasuje jesennú výzvu na zasielanie projektových zámerov lokálnych komunít. Občania, samosprávy a organizácie v bratislavských mestských častiach Vrakuňa, Podunajské Biskupice a v obci Rovinka môžu získať pre svoj nápad grant až do výšky 4000 eur.

Program Dobrý sused

Podmienkou je, aby boli podporené projekty zrealizované do konca roka 2019 od pridelenia grantu. Informovali o tom z Nadácie Ekopolis.

Program podporí projekty sociálneho, kultúrneho a komunitného rozvoja, ak je ich súčasťou aj spolupráca miestnych samospráv, školských zariadení a občianskych združení.

Grantový program Dobrý sused spustila spoločnosť Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v októbri 2018, aby podporila komunity žijúce v okolí bratislavskej rafinérie. Po vyhodnotení prvých žiadostí, zameraných prevažne na šport a rekreáciu, komisia vybrala päť projektov. Tie získali celkovú sumu 13 468 eur a uskutočnili sa v prvom polroku 2019.

Medzi podporenými projektmi je rekonštrukcia detského ihriska v Rovinke, škola kajaku pre deti vo Vrakuni, či podpora občianskeho združenia vo Vrakuni pri rozvíjaní obľúbeného hokejbalu a organizovaní turnajov.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie