Nina Táborská Krimi

Starostka Čahojová zásadne odmieta, že za smrť malého Matúška sú zodpovední zamestnanci školy

Začiatkom tohto roka sa v areáli spojenej základnej školy na Karloveskej ulici odohrala obrovská tragédia. Pod ťarchou snehu sa na školskom dvore zrútila časť stromu, ktorá zavalila len sedemročného Matúška. Napriek obrovskej snahe lekárov chlapec zraneniam podľahol.

Ilustračný obrázok k článku Starostka Čahojová zásadne odmieta, že za smrť malého Matúška sú zodpovední zamestnanci školy
Zdroj: TASR

Pred pár dnami padlo prvé rozhodnutie. Za smrť Matúška, ktorý po tom, čo ho zavalil strom koncom januára, utrpel ťažké zranenie hlavy, krčnej chrbtice a mal viacero vážnych vnútorných zranení, polícia obvinila štyroch ľudí.

„Obvineniu z prečinu usmrtenia čelia 58-ročná Marta a 53-ročná Viera, ktoré v čase obeda dostatočným spôsobom nezabezpečili dozor nad žiakmi v priestoroch školského dvora,“ uviedla pred pár dňami bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

V tomto prípade čelí obvineniu aj 47-ročný Ján a 51-ročný Peter z Bratislavy, a to z prečinu všeobecného ohrozenia. Ján podľa polície nezabezpečil, aby sa deti nezdržiavali na miestach, kde im hrozí nebezpečenstvo zranenia, Peter nedôsledne udržiaval drevinový porast.

Obvineným v súčasnosti hrozí päť rokov väzenia… „Dnes ich pranierujeme, hoci práve nich zbytočná smrť hlboko zasiahla,“ tvrdí starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová, ktorá toto rozhodnutie zásadne odmieta.

„Zdrvená som bola tragédiou, keď sa stala. Zdrvená som znova tým, že nešťastie, inak sa to nazvať nedá, vyvoláva ďalšie nešťastie. Je strašným paradoxom, že ľudia, ktorí nie sú nezodpovední, ani vypočítaví, ani hazardéri, ani zlodeji a svoju prácu vykonávajú, ako najlepšie vedia, musia niesť osobnú zodpovednosť a sú vystavovaní verejnému odsúdeniu,“ uviedla starostka na svojom profile na sociálnej sieti.

Práca v školstve nemá podľa nej ani finančné ohodnotenie ani potrebnú spoločenskú vážnosť. „Práve ich škola má napriek nepriaznivým okolnostiam veľmi dobré meno a výsledky. Aj ich zásluhou samozrejme. Sú jednoducho slušnými ľuďmi,“ zastáva si starostka školu, kde sa tragédia odohrala.

Vagabundi, veľkozlodeji, korupčníci, mafiáni a defraudanti – tí všetci podľa Čahojovej chodia vysmiati a neohrození a starajú sa v prvom aj v poslednom rade len o seba. „Kto dnes naberie odvahu starať sa o druhých? Čo tie stovky detských táborov, krúžkov, športov, verejných kultúrnych podujatí, ktoré stoja a padajú na niečej odvahe a ochote starať sa nielen o seba, ale i o dobro celku?“ pýta sa starostka.

A čo myslíte vy… Kto je zodpovedný za tragickú smrť malého chlapca?

Prečítajte si tiež: Exstarostka tvrdí, že počas celého funkčného obdobia poberala trinásty plat omylom. Podpisovala si ho ale sama

Zdroj: Dnes24/TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM