Samospráva

Staré Mesto spustilo miestne rezidentské parkovanie: Pozor si dajte v TEJTO zóne

Vodiči jazdiaci po Starom Meste by si mali dať pozor.

Ilustračný obrázok k článku Staré Mesto spustilo miestne rezidentské parkovanie: Pozor si dajte v TEJTO zóne
Zdroj: Pexels.com

Bratislavské Staré Mesto spustilo zónu miestneho rezidentského parkovania na Sokolskej ulici a jej okolí, a to na uliciach Okánikova, Banícka a Za sokolovňou.

Reaguje tým na požiadavky obyvateľov na zmiernenie situácie na hraničných oblastiach s celomestským parkovacím systémom (PAAS) v zóne Hlavná stanica – Blumentál. Mestská časť o tom informuje na svojom webe.

Parkovacia karta

Mestská časť distribuuje aj informačné letáky, v ktorých obyvatelia nájdu informácie o spustení tejto zóny vrátane informácií o tom, za akých podmienok a ako je možné získať parkovaciu kartu Starého Mesta. Rezidentskú parkovaciu nálepku je možné vybaviť osobne na klientskom centre staromestského miestneho úradu na Vajanského nábreží.

Ročný poplatok za jej vydanie je 39 eur.

Čo prináša?

„Táto karta oprávňuje parkovať v rámci týchto ulíc na miestach a v úsekoch označených zvislým dopravným značením ‚Zóna P-REZIDENTI‘,“ približuje samospráva. Rovnako ich oprávňuje parkovať na miestach označených dodatkovou tabuľou „Pre vozidlá s platnou parkovacou kartou MÚ Bratislava – Staré Mesto“.

Na webe zároveň nájdu informácie o tom, aké doklady potrebujú okrem riadne vyplnenej žiadosti.

Podmienky parkovania v danej zóne a na predmetných uliciach budú platné až do spustenia zóny SM2 Hrad – Sokolovňa, ktorú plánuje hlavné mesto spolu s mestskou časťou spustiť v priebehu roka 2024.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM