han Hokej Šport

STÁLE sme v hre! NAŠI hokejisti si poradili s Nórmi a večer FANDÍME Švajčiarom!

Šanca na postup do štvrťfinále žije! Hokejisti Slovenska pohodlne vyhrali nad Nórskom 4:1 a majú na dosah postup zo základnej skupiny. Pomôcť im však musia Švajčiari vo večernom zápase.

Ilustračný obrázok k článku STÁLE sme v hre! NAŠI hokejisti si poradili s Nórmi a večer FANDÍME Švajčiarom!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenskí hokejisti zvládli svoju úlohu v siedmom zápase B-skupiny MS a nad Nórskom vyhrali za tri body 4:1.

Dotiahli sa tak na Lotyšsko, no na prienik do štvrťfinále potrebovali, aby domáci výber nebodoval v záverečnom skupinovom stretnutí proti už istému víťazovi béčka Švajčiarsku (19.20 SELČ).

Slováci sa dostali na štvrté miesto tabuľky pred Lotyšov vďaka vzájomnému duelu, ktorý vyhrali tesne 2:1. Oba tímy mali pred večerným duelom na konte 11 bodov. Tím Craiga Ramsayho v základnej skupine zdolal aj Slovinsko (1:0), prehral s Českom 2:3, Švajčiarskom 2:4 a po bode uhral s Kazachstanom (3:4 pp a sn) a Kanadou (1:2 pp a sn).

Priebeh duelu

Ramsayho zverenci rozhodli o svojom triumfe nad Nórmi v úvodnom dejstve, mali doň skvelý vstup a už vo ôsmej minúte viedli 2:0 vďaka gólom kapitána Mareka Hrivíka a Petra Cehlárika.

V závere tretiny predviedol svoju rýchlosť Róbert Lantoši a bolo 3:0. Nóri v prostrednej časti znížili, no Slovensko si potrebné tri body postrážilo a udržalo si nádej na štvrťfinále.

Skóre uzavrel do prázdnej bránky Richard Pánik.

záverečný 7. zápas A-skupiny:

Slovensko – Nórsko 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Hrivík (Pánik, Regenda), 8. Cehlárik (Rosandič, Kňažko), 16. Lantoši (Gajdoš), 59. Pánik – 24. Vikingstad (Berg-Paulsen, T. Olsen). Rozhodovali: Bloski (Kan.), Hunnius (Nem.) – Cattaneo (Švaj.), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 4170 divákov.

Slovensko: Škorvánek – Nemec, Koch, Grman, Ivan, Rosandič, Kňažko, Gajdoš, Jánošík – Pánik, Hrivík, Regenda – Kelemen, Hudáček, Cehlárik – Lantoši, Sukeľ, Kudrna – Lunter, Čacho, Tamáši

Nórsko: Haukeland – Hansen, Lilleberg, Engeland Andersen, Johannesen, Kaasastul, Krogdalh – T. Olsen, Vikingstad, Berg-Paulsen – Martinsen, Trettenes, Olimb – E. Salsten, Haga, Olden – Vesterheim, H. Salsten, Hoff – Steen