Eva Sládková Samospráva

Srdcia vďaky do okien. V Podunajských Biskupiciach vymysleli krásnu iniciatívu

Naučiť deti pokore a úcte a zároveň originálne poďakovať tým, čo sa o nás v týchto ťažkých časoch starajú.

Ilustračný obrázok k článku Srdcia vďaky do okien. V Podunajských Biskupiciach vymysleli krásnu iniciatívu
Zdroj: Rudolf Héger

To je cieľ výzvy, ktorú vymysleli v Podunajských Biskupiciach.

Červené srdcia

„Milé deti, viete, kto teraz pomáha vašim rodičom chrániť vás a starať sa o vás? Lekári a lekárky, hasiči, páni policajti a panie policajtky, aj panie predavačky a kuriéri, ktorí vám nosia balíčky. Takýchto ľudí je mnoho. Za to im patrí veľké poďakovanie, nemyslíte?“ prihovárajú sa autori iniciatívy prostredníctvom letáku.

A nabádajú deti, aby spolu s rodičmi nakreslili alebo vyrobili červené srdce.

Vyzdobený úrad

„Mysleli sme si, že by sa statočným ľudom patrilo vyjadriť vďaku aj inak ako tlieskaním v oknách. Teraz, keď sú deti doma a nudia sa, môžu spolu s rodičmi vyrobiť srdiečka a dať ich do okien. Verím, že tých, čo denne idú do práce, to poteší, keď uvidia, že sme im za to vďační,“ povedal jeden z autorov výzvy, poradca starostu Podunajských Biskupíc Rudolf Héger, ktorý projekt vymyslel spolu s kolegami z Miestneho úradu. Na úrade už červené srdiečka vysielajú posolstvo vďaky do sveta.

Pokora a úcta

V Podunajských Biskupicach sa výzva šíri a srdcia vďaky môžete vidieť v oknách rodinných domov aj panelákov.

„Mnohí z nás trávime posledné dni doma. Sú ale aj ľudia, ktorí musia chodiť do práce, aby pokryli základné potreby obyvateľov a chod našej krajiny. Práve výrobou takéhoto srdiečka naučíme naše deti pokore a úcte ku každému povolaniu, aj k takému, ktoré sme doteraz nevedeli doceniť,“ povedal mestský poslanec za Podunajské Biskupice Roman Lamoš.

„Budeme radi, ak táto iniciatíva prekročí hranice našej mestskej časti a ujme sa v celej Bratislave. Veď ľudia, ktorí riskujú vlastné zdravie, aby sme my aj v týchto mimoriadnych časoch mali všetko potrebné, si to zaslúžia,“ uzavrel Rudolf Héger.

Srdiečka vďaky si môžete pozrieť v galérii.

Srdiečka vďaky
15
Galéria
Zdroj: Rudolf Héger

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie