Šport

SR 21: Pred zápasom so Škótskom si náš tím verí

Slovenských futbalistov do 21 rokov čaká už o pár dní vyvrcholenie kvalifikácie o postup do baráže ME 2015 tejto vekovej kategórie.

Ilustračný obrázok k článku SR 21: Pred zápasom so Škótskom si náš tím verí
Zdroj: TASR

Tréner SR „21“ Ivan Galád v nedeľu privítal časť hráčov na zraze v Senci a už o štyri dni si zmerajú sily v prvom zápase so Škótskom. Následne sa 8. septembra predstavia v holandskom Tilburgu, kde odohrajú duel proti domácim rovesníkom.

V 23-člennej nominácii figuruje až 16 futbalistov z najvyššej domácej súťaže Fortuna ligy. Najpočetnejšie zastúpenie má MŠK Žilina, z ktorej bude na svoju príležitosť čakať šesť hráčov.

„Zatiaľ sa teším, že nikto neavizoval, že by nemohol alebo nechcel prísť. Verím, že všetci budú v dobrej nálade a budú to vnímať ako krásne vyvrcholenie dvojročnej práce. Stretávali sme sa každý mesiac, hrali sme nádherné zápasy, či už v Portugalsku alebo v Turecku. Doma sme hrali s Českom či vo Švédsku, Anglicku. Kontakt medzi mnou a hráčmi bol pravidelný. Nemôže byť nič krajšie, ako viesť týchto mladých ľudí do takých krásnych zápasov. Dôležité však je, ako pripravíme chlapcov na prvý zápas. Musíme byť pripravení, že chceme bojovať o prvé miesto v skupine,“ uviedol na nedeľňajšom zraze Galád.

Mladí Slováci sa v 3. skupine nachádzajú s 13 bodmi na druhom mieste. Prví sú Holanďania (16 b) a ich najbližší súper zo Škótka figuruje na 4. mieste so 7 bodmi. Do baráže ME 2015 postúpi desať víťazov skupín, ku ktorým sa pridajú štyri najlepšie mužstvá z 2. miest. O sedmičke postupujúcich na finálový turnaj rozhodne play off, zoznam účastníkov ME dopĺňa automaticky Česko ako ich organizátor. „Škóti prichádzajú v plnej sile, majú hráčov, ktorí hrajú druhú anglickú ligu. Aj som prekvapený, že majú nižší bodový zisk. Dôležité však je, že my poznáme našu hru, hráči dostanú dostatok informácií o tom, ako súper hrá,“ pokračoval hlavný kormidelník.

Silu súpera si uvedomuje aj Lukáš Pauschek, obranca Bohemiansu Praha: „Súper je kvalitný, o čom sme sa presvedčili už vonku. Dúfam, že teraz dáme do toho všetko a vyhráme. Ja osobne sa cítim dobre fyzicky aj psychicky, tak uvidíme.“ V postup verí aj útočník MFK Ružomberok Adam Zreľák: „Celú kvalifikáciu sa snažíme splniť svoj cieľ, dostať sa do baráže a dúfam, že sa nám to podarí. Hráme v domácom prostredí. Verím, že tréner pripraví takú taktiku, aby sme Škótsko zdolali.“

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM