han Iné športy Šport

Špinavosť a hnus voči Vlhovej: TOTO si Petra nezaslúžila!

Na svete je trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, ktorý v nedeľu 9. februára 2020 odcudzil sošku ceny Krištáľové krídlo z priestorov Slovenského národného divadla.

Ilustračný obrázok k článku Špinavosť a hnus voči Vlhovej: TOTO si Petra nezaslúžila!
Zdroj: TASR

Odcudzená soška patrí Petre Vlhovej, ktorá sa stala laureátkou v kategórii Šport.

Nemohla prísť osobne

Krištáľové krídlo za rok 2019 sa konalo 9. februára v priestoroch Slovenského národného divadla a bolo odvysielané na Jednotke. Odcudzená soška bola odovzdaná v priamom prenose prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom. Mala si ju prevziať Petra Vlhová, ktorá sa stala laureátkou Krištáľového krídla v kategórii Šport, avšak odovzdávania sa nezúčastnila.

Ako soška zmizla?

Po skončení galavečera sa hostia pobrali na recepciu, počas ktorej technici a pomocný personál SND začali likvidovať pódium a všetky technické zariadenia slúžené k prenosu. Soška sa nachádzala v zákulisí a zmizla počas tejto likvidácie. Autormi sošky sú akademický sochár Ján Ťapák a dizajnér skla a akademický sochár Patrik Illo.

„Oceňovanie osobností Krištáľovým krídlom má svoju dlhoročnú tradíciu a veľmi ma mrzí, že sa soška ocitla v nesprávnych rukách. Pochopiteľne tu nejde len o finančnú škodu a preto sme sa rozhodli podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Ak už bol dôvod krádeže akýkoľvek, verím, že páchateľ Krištáľové krídlo vráti,“ objasnila výkonná riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

Čo je to Krištálové krídlo?

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam ma Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech. Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

Čo myslíte, nájde sa soška, ktorá patrila Petre?

Vlhovej soška zmizla
5
Galéria
Zdroj: www.kristalovekridlo.sk
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM