Adriana Banásová Kultúra

Šou Máša a medveď ovládla štadión Ondreja Nepelu, o predstavenie bol enormný záujem

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave dnes patril deťom a ich rodičom. Práve im je totiž určená rodinná ľadová šou vytvorená na motívy svetoznámej ruskej animovanej rozprávky Máša a medveď, ktorú si dnes mohli na štadióne pozrieť.

Ilustračný obrázok k článku Šou Máša a medveď ovládla štadión Ondreja Nepelu, o predstavenie bol enormný záujem
Zdroj: TASR

Ľadová šou zožala podľa jej tvorcov obrovský úspech. „Deti sú na ňu namotané,“ hovoria. Záujem potvrdzuje aj počet predaných vstupeniek, sú ich tisíce.

Šou režírovala Valeria Schulczová. Spolu s kolegami vytvorili podľa jej slov príbeh zrozumiteľný deťom, ale vtipný aj pre dospelých. „Je tam skvelá hudba, pesničky, ktoré zostanú v hlave. Je to rodinná šou,“ povedala na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave.

Hudbu má na svedomí hudobný skladateľ Ondřej Soukup. „Nechcel som písať prvoplánovo detskú hudbu. Zvyčajne je taká predstava, že pre deti sa má písať detská hudba. Ale dnes deti počúvajú niečo úplne iné. Snažil som sa písať pestrú hudbu,“ povedal.

Pri jej tvorbe bral ohľad aj na to, že je pre deti, ale tiež, aby ladila so scénickou hudbou, ktorá sa v predstavení vyskytuje.

Zaujímavé sú podľa tvorcov aj kostýmy. Vystupovať v nich nie je podľa korčuliarov jednoduché. „Predstaviteľ medveďa Vladimír Futás je vďaka kostýmu a poteniu sa v ňom po každom predstavení aspoň o kilo ľahší. Keby som mal ísť na expedíciu na južný pól, zobral by som si len ten kostým a to by stačilo,“ poznamenal s úsmevom.

Šou Máša a medveď na ľade je prvý projekt takéhoto druhu výlučne slovenskej produkcie. Príbehy o malej roztopašnej Máši a dobrosrdečnom bývalom artistovi – medveďovi Míšovi sa vysielajú vo viac ako 20 krajinách sveta a získali si milióny fanúšikov nielen v radoch detských divákov. Príležitosť spoznať túto rozprávku už mali aj slovenskí a českí diváci vďaka večerníčkom.

Vďaka spoločnosti Comunique, ktorá prišla s týmto nápadom, a produkčnému tímu okolo režisérky Valérie Schulczovej a scenáristu Romana Olekšáka ožíva táto moderná rozprávka aj vo forme rodinnej šou na ľade. Českú časť autorského tímu reprezentujú napríklad hudobný skladateľ Ondřej Soukup a textárka Gabriela Osvaldová. Do deja príbehu vtiahnu divákov originálne animácie z rozprávky, postavám prepožičali svoje hlasy známi umelci.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM