Webnoviny - Hokej

Slovan zdolal hokejistov z Martina po predĺžení

Úvodná dvadsaťminútovka príliš veľa hokejovej krásy nepriniesla, absentovala častejšia streľba, na ľade veľa vzruchu nebolo.

Oba tímy sa pred bránkami nedokázali trvalejšie usadiť ani počas presilových hier. V 6. min Uram v prečíslení zbytočne viezol puk a neprihral lepšie stojacemu Beranovi. Pred prvou sirénou neuspel pred Križanom z bezprostrednej blízkosti Nedorost. Martin pozorne bránil priestor pred svojim brankárom, domácich napádali už na útočnej modrej, Slovan sa nedokázal dostať do čistej šance. V 23. min to skúšal v dobrej pozícii bekhendom Lipiansky, potom sa zblízka nepresadil Lažo. Hre chýbal väčší náboj, hráči sa dopúšťali pri rozohrávke viacerých chýb. Pohrozili aj Martinčania, v 37. min ešte Trokan zblízka Konráda neprestrelil. O minútu neskôr však pri presilovke polovysokú Klepáčovu strelu tečoval do siete Jabrocký – 0:1. Martinčania sa ešte viac osmelili a do prestávky ešte mohli svoje vedenie zvýšiť.

Slovan sa snažil vyrovnať, v 45. min nedokázal prepasírovať puk cez ležiaceho Konráda Demel. Bratislavčanom sa nedarilo ani v presilových hrách, obrana Martina na čele s Križanom odolávala. Slovanisti boli v koncovke neefektívni. V obrane si museli dávať pozor na rýchle útočné výpady hostí, ich veľké šance však Uram a Dornič nepremenili. Slovan je v tomto týždni mužstvom poslednej minúty, po obrate v záverečných sekundách v Skalici to dokázal aj doma. Tréneri domácich sa aj napriek vylúčeniu Kuľhu rozhodli odvolať Konráda a 9 sekúnd pred koncom skončil puk z hokejky Richarda Hunu za chrbtom pozorného Križana. Martinčania pokračovali v úvode predĺženia v presilovke, ktorú nevyužili. Kuľha po naskočení na ľad potiahol rýchlu akciu, našiel voľného Lipianskeho, ktorý druhýkrát prestrelil Križana a ukončil zápas.

Slovan Bratislava – MHC Martin 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 60. Richard Huna (Hujsa, Demel), 62. Lipiansky (Kuľha) – 38. Jabrocký (Klepáč, Uram) Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Valachovič – Bundil, Stano, 2895 divákov

Zostavy: Slovan: Konrád – J. Kováčik, Turunen, Tesařík, Bohunický, Štajnoch, Sersen – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, A. Nedorost, Róbert Huna – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – D. Skokan, L. Hudáček, M. Bakoš Martin: Križan – Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, Jabrocký, M. Beran – Appel, L. Říha, I. Dornič – Trokan, Markovič, Galamboš

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): „Nepodali sme optimálny výkon, bolo to bez pohybu, všade sme boli neskoro. Súper sa na nás dobre pripravil, našou statickou hrou sme mu nechávali priestor. Nemôžeme donekonečna v poslednej minúte naháňať šťastie. Musíme s tým niečo spraviť.“

Dušan Gregor (tréner Martina): „Pred zápasom by sme bod brali, po jeho skončení môžeme povedať, že sme ho stratili. Hrali sme dobre, boli sme aktívni. Slovanu sme sa vyrovnali v pohybe, dokázali sme eliminovať jeho zbrane. Nepochopiteľnou hrúbkou v závere sme stratili zápas. Takéto veci sa stávajú, aj keď by sa nemali. Hokej je aj o chybách, my sme ju spravili.“