Rôzne Správy

SKVELÁ správa z VW Slovakia! Nové modely áut vytvoria STOVKY pracovných miest

Pracovné miesta vzniknú ako vo výrobe, tak aj v logistike. Dôvodom je zaradenie dvoch nových modelov áut.

Ilustračný obrázok k článku SKVELÁ správa z VW Slovakia! Nové modely áut vytvoria STOVKY pracovných miest
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Zavedenie nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb do výroby si v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia vyžiada aj vytvorenie niekoľko sto pracovných miest, okrem iného aj v logistike. Tá v súčasnosti denne pripravuje pre výrobu približne 70 000 zásobníkov s materiálom a so začiatkom výroby nových modelov sa tento počet zvýši o ďalších 11 000 zásobníkov, informovala v utorok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Aktuálne osem modelov

„V bratislavskom závode Volkswagen Slovakia aktuálne logistika zabezpečuje vyše 26 000 druhov dielov pre výrobu ôsmich modelov štyroch koncernových značiek. Do závodu smeruje každý deň viac ako 650 kamiónov s nakupovanými dielmi a ďalších 600 just in sequence nákladných vozidiel od lokálnych dodávateľov. Zo Slovenska pochádza až 25 % výrobného materiálu, čo predstavuje nákupný objem vo výške dvoch miliárd eur,“ priblížila Kovarovič Makayová.

Ďalšie novinky

Hlavnou tepnou logistiky vo Volkswagen Slovakia je logistické centrum. Diely sa dopravujú na miesto ich zabudovania do vozidiel po 217 trasách, z ktorých 40 % zabezpečujú automaticky riadené vozíky.

Kovarovič Makayová dodala, že sa spoločnosť pripravuje na nasadenie novej generácie automaticky riadených vozíkov v novovznikajúcej karosárni a zavedie aj novinku v podobe vysokozdvižných automaticky riadených vozíkov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM