Adriana Banásová Správy

Školy so sluchovo postihnutými dostanú finančný výnos zo zbierky. Odovzdá im ho arcibiskup Zvolenský

Ôsmim školám pre žiakov so sluchovým postihnutím poputuje výťažok z vlaňajšej Svätomartinskej zbierky.

Ilustračný obrázok k článku Školy so sluchovo postihnutými dostanú finančný výnos zo zbierky. Odovzdá im ho arcibiskup Zvolenský
Zdroj: TASR

Veriaci z Bratislavskej arcidiecézy vyzbierali v novembri 2014 pri príležitosti sviatku sv. Martina – patróna diecézy i katedrály – 74.307,82 eura. Symbolický šek vo výške 9500 eur v týchto dňoch v Bratislave prevzali z rúk bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského zástupcovia základných a materských škôl.

Sú medzi nimi tri školy z Bratislavy, ďalej školy z Lučenca, Kremnice, Levoče, Prešova a Evanjelickej špeciálnej základnej školy internátnej pre hluchoslepé deti v Červenici.

Arcibiskup Zvolenský pripomenul, že od vzniku Bratislavskej arcidiecézy v roku 2008 sa konalo šesť svätomartinských zbierok. Táto aktivita sa koná pri príležitosti sviatku sv. Martina, patróna Bratislavskej arcidiecézy i katedrály, ktorý bol známy svojou vnímavosťou pre potreby iných a ochotou „deliť sa s tým, čo mal“.

Finančný výťažok z prvej zbierky v roku 2009 bol použitý na prestavbu a prístavbu domu pre spoločenstvo Cenacolo v Kráľovej pri Senci. V roku 2010 bola zbierka určená na povodňami zničený most v obci Bukovce na východe Slovenska. Pred štyrmi rokmi získala výnos zo zbierky Detská fakultná nemocnica v Bratislave, ktorá ho použila na zakúpenie lekárskeho prístroja.

Finančné prostriedky zo zbierky v roku 2012 boli určené na prístrojové vybavenie škôl pre slabozrakých a nevidiacich v Bratislave a v Levoči. V roku 2013 bol výnos zo zbierky použitý na kotolňu a vykurovacie zariadenie v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul v Bratislave.

Informácie poskytla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) v Bratislave.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM